← Visi raksti

Karjeras attīstības atbalsta kampaņas Mācies būvniecību 2021/2022 dienasgrāmata

Septīto gadu, līdz ar jaunā mācību gada sākumu, aktivitātes sākas jau ierastās un aizraujošās kampaņas Mācies būvniecību ietvaros. Būvnieki, arhitekti, projektu vadītāji, pasūtītāji labprāt ver pabeigtu un būvniecības stadijā esošu objektu durvis zinātkāriem jauniešiem, protams, ievērojot visus drošības un valstī spēkā esošos epidemioloģiskos nosacījumus. Tā ir ekskluzīva iespēja savu karjeras izvēli balstīt uz pieredzēto reālajā praksē, nevis tikai teorijā.

Kāds no jauniešiem varbūt iecerējis, piemēram, kļūt par arhitektu, bet, iepazīstot ikdienā veicamos darbus, pievēršas tomēr kādai citai profesijai. Vai arī, piemēram, meitenes šaubījušās, vai karjera meklējama būvniecībā, bet uzzinot no atbildīgām būvdarbu vadītājām un projektu vadītājām darba pienākumus un tiem sekojošos izaicinājumus, nostiprina savu ideju par izvēlēto profesiju.

2021.gada 10.septembrī, kad laiks lutināja un bija īpaši piemērots objektu apskatei, uz Latvijas Valsts mežu klienu apkalpošanas centru Jelgavā devās vairāku skolu audzēkņi. Jāpiemin, ka ēkas pasūtītājs ir Latvijas Valsts meži, arhitektūras projekts ir birojs 5.iela, arhitekti Ints Pujāts, Ija Rudzīte, būvnieki Selva būve. Arhitektoniski izteiksmīgā un uzmanību piesaistošā ēka ir pilnībā būvēta no koka, tās energoietilpība ir tuvu pasīvām mājām raksturīgam patēriņam, kā arī jāatzīmē, ka konkursā Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2021 nominācijā Ilgtspējīgākais projekts ēka ieguva godpilno 1.vietu, pateicoties tieši projektētāju pūlēm un to izstrādātajiem inovatīvajiem risinājumiem. Ar studentiem no LLU VBF un skolniekiem no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Dobeles Valsts ģimnāzijas, Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas, dalot audzēkņu apmeklējumu vairākās sesijās, runājās un par ēku un profesijām stāstīja biroja 5.iela arhitekte Ija Rudzīte, Selva būve būvdarbu vadītāja Lolita Koļcova, biedrības Zaļās mājas vadītājas Kristaps Ceplis, biedrības BDCC pārstāves Gunita Jansone un Agrita Lūse. 

2021.gada 13.septembrī kampaņa Mācies būvniecību viesojās Liepājā, skolniekiem izrādot divus objektus – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) jauno ēku un atjaunotu koka mazēku Bāriņu ielā 31. LMMDV jaunā ēka tapusi pēc arhitekta Andra Kokina projekta un rūpīgi būvēta ar Liepājas būvuzņēmuma UPTK speciālistu rokām Sanda Kirhnera vadībā. Galvenās ēkas iezīmes ir elegantā fasāde, kuras apdarē izmantots Cor-Ten materiāls, kas laika gaitā maina toni un faktūru, kā arī izcilās eksponētā betona plaknes, kuras dominē visā interjerā un ir lielisks fons mākslas darbiem. Koka ēka Bāriņu ielā, savukārt, ir izcilu amatniecības prasmju apliecinājums, atjaunojot ēku soli pa solim, izvēloties Latvijā ražotus vai pat uz vietas pagatavotus materiālus (fasādes melnā krāsa). Objektos viesojās skolnieki no Liepājas Valsts ģimnāzijas un Liepājas Raiņa 6. vidusskolas. Par ēkām stāstīja Bāriņu ielas 31 nama pasūtītāja un īpašniece, LMMDV karjeras konsultants Nils Kuncītis un BDCC biedrības pārstāves Agrita Lūse un Gunita Jansone.

Topošajā Salaspils bērnudārzā, kuru no līmētas koksnes elementiem būvē uzņēmums Merks, kampaņa Mācies būvniecību 2021.gada 21.septembrī viesojās kopā ar LLU VBF fakultātes 4.kursa un RTU Būvniecības fakultātes studentiem. Ar objektu iepazīstināja Merks atbildīgais būvdarbu vadītājs un projektu vadītājs Janeks Joma. Jauniešiem bija iespēja novērtēt būvnieka ikdienu tieši šajā sarežģītajā laikā, kad jūtams liels materiālu un cilvēku resursu trūkums un cenas ir vairākkārtīgi augušas – tas negatīvi ietekmē objektu būvniecības ātrumu. Topošo speciālistu viesošanās nepabeigtos objektos ir īpaši nozīmīga, jo var iepazīt dažādu materiālu lietošanu, iestrādi, pētīt kvalitātes līmeni, savienojumu mezglu risinājumus un iegūt nenovērtējamu pieredzi. Sabiedrisku ēku būvniecība no koka Latvijā ir pašā ceļa sākumā, taču objekti ir daudzsološi un kalpo kā praktiski paraugi koka potenciāla izpratnei.

Oktobris kampaņai Mācies būvniecība iesākās ar vairākām aktivitātēm, piedāvājot jauniešiem būvlaukuma apmeklēšanu Gustava Zemgala gatvē, kur top biznesa centrs Gustavs, un ieklausīties aizraujošos stāstījumos par ceļu un tiltu būvniecību un sava biznesa veidošanu būvniecības jomā. Biznesa centru Gustavs veidos 3 biroja ēku apjomi, no kuriem top pirmais. Merks atbildīgais būvdarbu vadītājs Raivis Freidensons Rīgas Klasiskās ģimnāzijas skolniekus un RTU Būvniecības fakultātes studentus 1.oktobrī iepazīstināja ar nulles cikla specifiku un pāļu dzīšanas procesu, atklājot, ka darbu veikšanu metodoloģiju iespējams iepazīt tikai būvlaukumā, bet ne studijās, tāpēc jaunieši no mācībām brīvajā laikā tiek aicināti strādāt būvlaukumā.  RTU transportbūvju programmas studentiem Strandeck vadītājs Artjoms Samarins sniedza ieskatu savā karjerā, tās veidošanā no darba ņēmēja līdz darba devējam un liela uzņēmuma īpašniekam. Ja ir pamatīgas inženierijas zināšanas un uzņēmēja gēns, kā arī drosme – var piepildīt pārdrošus sapņus, padarot tos par realitāti. Lekciju turpināja uzņēmuma Firma L4 būvuzraugs Daina Bruža, stāstot par industriālajiem objektiem – tiltiem un nozīmīgām caurtekām – , kā arī par to cik mūsu drošība uz ceļiem un tiltiem ir atkarīga no inženieru veikuma un prasmēm.

Rīgas vērienīgāko inženierbūvju apmeklējums skolniekiem un studentiem kampaņas Mācies būvniecību ietvaros tika organizēts 2021.gada 8.oktobrī. Tā bija lieliska iepēja iepazīt inženierbūvju nozīmi pilsētas ikdienas dzīvē un būvnieku atbildību par šo būvju drošību, tas ir, par kvalitāti katrā būvniecības etapā. Paviršībai te nav vietas, katrs solis ir jāpārdomā vairākas reizes. RTU studenti un Rīgas Klasiskā ģimnāzijas un Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas skolnieki viesojās Austrumu maģistrāles posma jaunbūvē un Deglava tilta pārbūves būvlaukumā. Par Austrumu maģistrāli stāstīja būvnieku – uzņēmuma A.C.B. – pārstāvji Edmunds Zonbergs un Dāvis Serdāns, bet ar Deglava tilta pārbūvi iepazīstināja Daina Bruža no Firma L4 – būvuzraugs, kas dienu un nakti seko būvdarbu izpildei.

Daugavpils Saules skolā 2021.gada 11.oktobrī viesojās Daugavpils 12.vidusskolas skolnieki, lai iepazītu gan arhitektūras projekta izstrādi un būvniecības procesu, gan skolas piedāvātās izglītības programmas, tostarp arhitektūras un dizaina programmās apgūstamo. Par Saules skolas tapšanu stāstīja biedrības BDCC pārstāves Gunita Jansone un Agrita Lūse, kā arī Ingūna Kokina, Saules skolas direktore.

2021.gada 13.oktobrī ar online lekcijām Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēkņiem uzstājās Strandeck vadītājs Artjoms Samarins un Lagron būvdarbu vadītāja palīgs Lidija Šindere. Lekciju tēmas skāra praktiskas un izglītojošas lietas, audzēkņiem uzzinot par pēcsaspriegtās betonēšanas tehnoloģiju un priekšrocībām to pielietojot apjomīgos objektos, bet Lidijas stāstījums iekļāva būvlaukuma struktūras skaidrojumu, ar piemēriem ilustrējot katra speciālisti – projektu vadītāja, būvdarbu vadītāja, būvuzrauga, arhitekta, inženiertīklu  un citu profesionāļu – ikdienas pienākumus. Tika pieminētas arī iespējas veidot karjeru būvniecības nozarē.

Akuālās Rīgas inženierbūves – jaunās un rekonstrukcijas – RTU Būvniecības fakultātes 1. kursa Transportbūvju programmas studenti profesionāļu vadībā apmeklēja 2021.gada 15.oktobrī. Par Austrumu maģistrāles topošo jauno posmu stāstīja A.C.B. vadošie speciālisti Edmunds Zonbergs un Dāvis Rozentāls, bet pa Rīgas idzīvotāju vidū slaveno Deglava tiltu izvadāja Daina Bruža, Firma L4 būvuzraugs. Iepazīšanās ar Austrumu maģistrāles posmu bija vērtīga, kā atzina studenti, jo vairāk kā stundas laikā tika iegūta izsmeļoša praktiska informācija par būvlaukuma struktūru un iesaistīto speciālistu darba pienākumiem, studenti uzzināja, cik speciālistu strādā būvlaukumā, ko dara meistari, ko būvdarbu vadītāji, par ko atbild projektu vadītāji, tika iepazīts apakšuzņēmēju darbs, kā arī inženierkomunikāciju instalācijas un atbalsta sienas izbūves procesi.

RTU Būvniecības fakultātes 1.kursa 122 studentiem 2021.gada 28.oktobrī online režīmā par būvniecības nozares praktiskajiem aspektiem stāstīja Zigmunds Urtāns, Merks projektu vadītājs un Normunds Pipars, Forma2 būvuzraugs. Abi uzņēmumi ir nopietni spēlētāji Latvijas būvniecības nozarē, akumulējot nozīmīgu pieredzi un praksi, zināšanas un inovācijas. Ar savu nenovērtējamo pieredzi uzņēmumu speciālisti ir gatavi dalīties ar tiem, kas plāno izaugsmi un karjeru būvniecibā.

RTU Būvniecības fakultātes 1.kursa studentiem 2021.gada 11.novembrī par Būvvaldes struktūru un ikdienas uzdevumiem stāstīja Santa Pupiņa, Daugavpils domes Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītāja, bet tāmētāja uzdevumus un darba rezultāta nozīmi skaidroja Alvis Auga, uzņēmuma Selva Būve pieredzējušais tāmētājs. 

2021.gada 24.novembrī Mācies būvniecību ietvaros klausītājos bija aicināti LLU VBF vecāko kursu studenti, lai iepazītos ar Kristapa Ancāna, Merks nekustamo īpašumu projektu vadītāja pieredzi. Kristaps Ancāns saistību ar būvniecības nozari sācis kā būvdabu vadītāja palīgs, līdz pamazām atradis aicinājumu nekustamo īpašumu attīstības jomā. Te lieti noder būvlaukumā iegūtā pieredze, spēja novērtēt būvniecības kvalitāti un spēja ar to iepazīstināt potenciālos īpašniekus. Šajā pašā datumā daudznozaru holdinga CTB pārstāvji Kārlis Žāže (Ražošanas vadītājs) un Miķelis Strazdiņš (projektu vadītājs) RTU pašpārvaldes aicinātajiem studentiem un Rīgas 3. ģimnāzijas skolniekiem stāstīja par izaicinājumiem un interesanto ceļu būvē. Ceļi ir pati galvenā būvniecības joma, jebkurai ekonomiskajai attīstībai primāri sākumā nepieciešams ceļš.

LLU VBF 4. kursa studentiem par profesionāliem jumtu segumiem, to tehniskajām īpašībām un ieklāšanas tehnoloģiju 2021.gada 30.novembrī stāstīja TN International pārstāvis Ainārs Dudars. Gan uzstāšanās laikā, gan pēc tās netrūka precizējošu jautājumu no klausītāju auditorijas, kas pamatojams ar to, ka daudzi no 4. kursa studenti mācības apvieno ar darbu un ir nepieciešams audzēt pieredzi un uzkrāt praktiskās zināšanas.

2022.gada 27.janvārī Daugavpils tehnikuma apdares programmas studentiem Zaļās mājas vadītājs Kristaps Ceplis lasīja lekciju par koka būvniecības priekšrocībām – kā atdzimst senās prasmes un tiek integrētas jaunajās tehnoloģijās, kā pasaulē pamazām koks top par būvmateriālu numur 1., ja uzsvars tiek likts uz ekoloģiju un ilgtspējību.

Online lekcija par nākotnes tehnoloģiju – BIM. 2022.gada  24. februārī skolniekiem par augstajām tehnoloģijām un to ienākšanu būvniecībā stāstīja RB Rail virtuālās projektēšanas un būvniecības departamenta vadītājs Raitis Bušmanis.   Tiešsaistes lekcijā jauniešiem tika stāstīts par personīgo pieredzi, kā arī par Rail Baltic projektu un BIM / virtuālo dizainu. Lekcijā piedalījās Smiltenes, Daugavpils un Ķekavas vidusskolas skolnieki. 

Zolitūdes ģimnāzijas 11.klases skolniekiem biedrības Zaļās mājas vadītājs Kristaps Ceplis par koka izmantošanu ne tikai būvniecībā, bet arī citās nozarēs stāstīja 2022.gada 28.martā. Auditoriju veidoja vairāk kā 30 skolnieki, kā arī lekcijas noslēgumā atskanēja vairāki jautājumi.

Kopskaitā 60 skolnieki un studenti biedrības Building design and construction council (BDCC, www.buvniekupadome.lv) organizētās izglītības kampaņas Mācies būvniecību ietvaros 2022.gada 6.aprīlī viesojās Rail Baltica starptautiskās dzelzceļa stacijas Rīga būvlaukumā, kas šobrīd aptver plašu teritoriju, sākot no Lāčplēša ielas līdz pat Rīgas Starptautiskajai autoostai. Tā kā interesentu bija krietns pulks, tika organizētas divas būvlaukuma apskates sesijas.
Pulksten 11.00 būvlaukumā devās LLU VBF studenti, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas audzēkņi, skolnieki no Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas, Ķekavas vidusskolas un Rīgas Vācu ģimnāzijas. Par paveikto un iecerēm un par daudziem desmitiem speciālistu, kas darbojas būvlaukumā, stāstīja ģenerāluzņēmēja BERERIX projektu direktora vietnieks Arvis Mūrnieks, atbildot arī uz skolnieku jautājumiem. Šobrīd paveikto darbu klāstā ir pazemes infrastruktūras izbūve, Lāčplēša ielas pārvada pārbūve, rievsienas izbūve no Lāčplēša ielas līdz Autoostai. Jau tuvākajā laikā tiks uzstādīts 32 m augsts torņa celtnis, lai sāktu jaunās stacijas apjoma izbūvi. Šī objekta viens no sarežģītākajiem tehniskajiem parametriem ir noteikums par dzelzceļa satiksmes neapturēšanu, kas nozīmē nakts darbus brīvdienās un brīvdienās, kad satiksme ir rēnāka un speciālus darba drošības nosacījumus.
Otrajā kampaņas Mācies būvniecību sesijā pulksten 13.00 uz būvlaukuma apskati ieradās skolnieki no Smiltenes vidusskolas, O.Kalpaka Rīgas tautas daiļamatu pamatskolas, Zolitūdes ģimnāzijas un Vangažu vidusskolas. Skolniekus uzrunāja, stāstīja, kā arī atbildēja uz daudzajiem jautājumiem BERERIX projektu direktors Andris Linde, kā arī EDzl pārstāvis.
Jāatzīmē, ka Rīgas starptautiskās stacijas izbūvi RB projekta īstenošanas ietvaros īsteno Eiropas Dzelzceļa līnijas kā pasūtītājs un BERERIX (kur apvienoti Latvijas un ārzemju kompāniju resursi) kā ģenerāluzņēmējs. Projekts ietver pārbūvi un jaunbūvi, sākot no Lāčplēša ielas pārvada, turpinās ar jauna dzelzceļa tilta izbūvi pār Daugavai un  noslēdzas Torņkalnā.
2022.gada 21.aprīlī kampaņa Mācies būvniecību viesojās Austrumu maģistrāles vērienīgajā būvlaukumā. To RTU studentiem un O.Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas vecāko klašu skolniekiem izrādīja Dāvis Rozentāls, ceļu būves uzņēmumu grupas A.C.B. būvdarbu vadītājs.
Austrumu maģistrāles izbūve nodrošinās Rīgas centra apbraukšanas iespējas un no kravas transporta atslogos Rīgas vēsturisko centru un Purvciema apkaimi (Dzelzavas un Ieriķu ielu, kā arī Gustava Zemgala gatvi).
2022.gada 27.aprīlī, ikgadējā kampaņa “Mācies būvniecību”, kas jau 8. gadu jauniešus aicina izvēlēties daudzveidīgās ar arhitektūru un būvniecību saistītās specialitātes, viesojās Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, kas atzīta par izcilu būvi un šopavasar ieguva GRAND PRIX vērienīgākajā būvju konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2021”.
Kampaņas pasākums Valmierā tika veidots kā Valmieras un apkārtnes jauniešu tikšanās ar speciālistiem, kas piedalījās stadiona būvniecībā un stadiona apskatē. Kampaņas organizatora biedrības Building Design and Construction council vadītāja Gunita Jansone: “Valmierieši var lepoties ar Eiropas mērogā izcilu būvi. Reālas tikšanās ar speciālistiem ir labākais veids, kā iepazīstināt jauniešus ar aizraujošo būvju radīšanas procesu un izvēlēties nākotni saistīt ar inženierzinātnēm”.
Ar jauniešiem tikās stadiona projekta autors, arhitekts Ivars Šļivka, Valmieras novada pašvaldības par stadiona būvniecību atbildīgais projektu vadītājs, būvinženieris @Kaspars Kalniņš, stadiona būvniecības galvenā būvuzņēmēja YIT projektu asistente @Sindija Virse, kā arī speciālists no uzņēmuma “Vidzemes mērnieks” Kārlis Kozulāns.
Ar speciālistiem tikās skolēni no Valmieras 2.vidusskolas, Matīšu pamatskolas, Kocēnu pamatskolas, Valmieras Pārgaujas valsts ģimnāzijas, Valmieras Viestura vidusskolas. Arī topošie būvnieki no Latvijas Lauksaimniecības universitātes bija ieradušies apskatīt J. Daliņa stadionu un smelties pieredzi sarunās ar speciālistiem.

Izglītības un profesionālas orientācijas kampaņa Mācies būvniecību Latvijas vērienīgākajā ceļu būves objektā Ķekavas apvedceļš

Notiekošo un padarīto Ķekavas apvedceļa dažādos posmos 2022.gada 12.maijā vēroja un būvnieku stāstījumos ieklausījās liels skaits studentu no Rīgas Celtniecības koledžas un vecāko klašu skolnieki no Bolderājas kampaņas Mācies būvniecību ietvaros.

Ķekavas apvedceļš pēc izbūves būs jaunais autoceļa Rīga–Bauska–Lietuvas robeža (Grenctāle) (A7) posms no km 7,9.–25,0., kas būs daļa no starptautiskā autoceļa E67 Via Baltica (Helsinki–Tallina–Rīga–Panevēža–Kauņa–Varšava–Prāga) un ietilps TEN-T tīklā, nodrošinot valsts galvaspilsētas Rīgas tiešāko un ātrāko savienojumu ar kaimiņvalsti Lietuvu un citām Eiropas valstīm. Autoceļš nodrošina satiksmes plūsmu cauri Rīgai tālāk uz Rīgas apvedceļu (Baltezers–Saulkalne) (A4), Rīgas apvedceļu (Salaspils–Babīte) (A5), autoceļiem Rīga–Daugavpils–Krāslava–Baltkrievijas robeža (Patarnieki) (A6), Rīga–Jelgava–Lietuvas robeža (Meitene) (A8) un Rīga (Skulte)–Liepāja (A9).

Ķekavas apvedceļš būs valsts galvenā autoceļa Rīga–Bauska–Lietuvas robeža (Grenctāle) (A7) posms km 7,9.–25,0. Tā kopējais joslas kilometru garums būs ~100 km, tai skaitā:

  • 4 joslu ceļš (pa divām joslām katrā braukšanas virzienā): 12,22 km;
  • 2 joslu ceļš ar vienu brauktuvi un 1 joslu katrā braukšanas virzienā: 5,36 km;
  • paralēlie ceļi un satiksmes pārvadi: 20,7 km;
  • tuneļi: 2 gb;
  • tilti un pārvadi: 6 gb;
  • apļveida krustojumi: 9 gb;
  • gājēju tilti un tuneļi: 2 gb.

Ekskursijas laikā viesi guva priekšstatu par objekta vērienīgumu un apmeklēja 4 būves. Apskate sākās objektā Būve 11.1, kur top Ķekavas apvedceļa pārvads un šobrīd tiek izbūvēti pārvada balsti. Nākamā apskates vieta bija Būve 16.1 – autoceļa C12 pārvads. Šī pārvada būvniecībā tiek izmantotas MSE sienas. MSE sienas tiek izmantotas pārvada uzbēruma nostiprināšanai, kur starp dzelzsbetona plātnēm tiek  likts ģeorežģis, kas tiek uzpildīts ar uzbēruma materiālu. . Būvē 17.1 viesi iepazinās ar autoceļa C13 tuneli. Pēdējā pieturvietā netālu no pagrieziena no šosejas A7 uz Baložiem tika iepazīta vieta, kur taps Baložu un Dūņu ielas rotācijas apļi un šobrīd jau izveidoti 3 ūdenstilpes –dīķi. Dīķi ir īpašas inženierbūves, kas paredzētas lietus ūdens nosēdināšanai un akumulācijai ar potenciālu iespēju uzņemt lielas ūdens masas un pasargājot ceļus no applūšanas.

Studenti un skolnieki ar interesei uzklausīja stāstījumu, bija iespēja klātienē pārliecināties par ceļu būves objekta vērienu un būvniecības tehnoloģijām, uzzināt objekta nozīmi, kad tas tiks nodots ekspluatācijā. ŠĪ bija unikāla iespēja ielūkoties komplicētā būvobjektā, ko viesi ļoti atzinīgi novērtēja, vēl mājupceļā ar speciālistiem pārrunājot piedzīvoto.

Objektu realizē: publiskais partneris: LR Satiksmes ministrija un VSIA Latvijas valsts ceļi, privātais partneris AS Kekava ABT, finansētāji: Eiropas investīciju banka un Ziemeļu investīciju banka. Būvnieki PS Kekavas AB –(biedri AS A.C.B un CBF SIA Binders)Būvuzraudzība SIA Firma L4.

Par Ķekavas apvedceļu stāstīja:
Juris Frīdmanis AS Kekava ABT (privātais partneris) ģenerākdirektors,

Dzintars Blumers, PS Kekava AB –atbildīgais būvdarbu vadītājs (AS A.C.B. projektu vadītājs)

Aldis Vigulis, PS Kekava AB ceļu būvdarbu vadītājs (CBF SIA Binders projektu vadītājs)

Izglītības un profesionālas orientācijas kampaņa Mācies būvniecību Latvijas vērienīgākajā ceļu būves objektā Ķekavas apvedceļš viesojās jau otru reizi – notiekošo un padarīto Ķekavas apvedceļa dažādos posmos 2022.gada 15.jūnijā vēroja un būvnieku stāstījumos ieklausījās liels skaits studentu no Rīgas Celtniecības koledžas.

Par Ķekavas apvedceļu stāstīja Juris Frīdmanis AS Kekava ABT (privātais partneris) ģenerākdirektors. Apskates laikā tika iepazītas 3 dažādas būves, vienā no tām – Latvijai inovatīva tehnoloģija pārvada būvniecībai. Apskate tika noslēgta ar modernu ģeodēzijas instrumentu darbības paraugdemonstrējumiem, kas balstīti digitalizācijā un kuri kļuvuši par ceļu meistaru un ģeodēzistu ikdienu. Instrumenti ir pieslēgti GPS – ir ērti novērtēt visus nepieciešamos parametrus būvlaukumā, arī droni ir lieliski palīgi dažādu aprēķinu veikšanai, piemēram, novērtējos objektā ievesto būvmateriālu apjomu un svaru.