Inese Aizstrauta

Būvniecības nozares attīstības “buksēšana” likumiskā ceļā 0

Inese Aizstrauta kopš 2015. gada vadīja Ķekavas novada pašvaldības Būvvaldi un pati praksē sajuta, kā darbojas un nedarbojas jaunais “Būvniecības likums”.

Lasīt visu
Jānis Uzulēns

Latvijas būvniecības nozares attīstības stratēģija un standarti 0

Latvijas būvniecības nozares attīstības stratēģija 2017.‒2024. gadam1 (stratēģija), ko cita starpā Ekonomikas ministrija izstrādāja kopā ar Latvijas Būvniecības padomes pārstāvjiem, ir noteikusi būvniecības nozares attīstības vīziju, mērķus, stratēģiskās attīstības mērķu karti, rīcības virzienus un atbildību par stratēģijas īstenošanu.

Lasīt visu
Kaspars Beitēns

Konkurss par būvprojektu risinājumu ekspertīzi 0

Nesen (tikko - red. 2017.gada novembrī) no kāda Uzņēmēja saņēmām piedāvājumu piedalīties atklātā konkursā - Būvprojektu ekspertīzes veikšana, identifikācijas numurs XXX 2017/143. Pasūtītājs - kādas pilsētas dome.

Lasīt visu
Jānis Zagorskis

Latvijas būvniecības tuvāka un tālāka nākotne 0

Ekonomikas ministrija 2017.gada 18.maijā izplatīja oficiālu paziņojumu par Latvijas būvniecības nozares attīstības stratēģiju vairākiem gadiem, kur cita starpā pieminēta optimistiska prognoze par gaidāmo apgrozījuma kāpumu.

Lasīt visu
Gunita Jansone

Saredziet lietas kopumā! 0

Ar un ap būvniecību ir pavadīti vairāk kā 20 gadi, šajā laikā norisinājušās neskaitāmas tikšanās ar nozares pārstāvjiem, uzklausīti viedokļi, tie tālāk pausti ministriju pārstāvjiem. Viedokļu uzklausīšana ļāvusi samērā precīzi prognozēt nozares attīstību. Atšķirībā, piemēram, no kāda biznesa laikraksta redakcijas pārstāvjiem, kuri lepojas, ka 5 gadu laikā tā arī nav tikušies ne ar vienu uzņēmēju.

Lasīt visu
Agrita Lūse

Kāda ir būvuzraudzības jēga? 3

Šķiet, Latvijā vēl ilgi nevarēs apgalvot, ka ar kvalitāti būvobjektos viss ir labākajā kārtībā. Taču centieni par to rūpēties pastāv, savu daļu atvēlot vienam no būvniecības posmiem – būvuzraudzībai. Laba būvuzraudzība var izglābt sliktu projektu, pacelt vēl augstākā kvalitātē labu projektu, novērst kļūmes ierindas objektos, izsekot būvniecības gaitai un padarīt to caurskatāmu.

Lasīt visu