All events 13.09.2023

Photo Konference Ilgtspējīgas dzīvojamās un publiskās telpas veidošana – risinājumi un materiāli

Konference Ilgtspējīgas dzīvojamās un publiskās telpas veidošana – risinājumi un materiāli

Ikgadējā ilgtspējīgai arhitektūrai un būvniecībai veltītā konference norisinājās 2023. gada 4. septembrī jaunbūvētajā Ogres Valsts ģimnāzijā, pulcējot kopskaitā 170 arhitektus, inženierus, pašvaldību pārstāvjus, dizainerus, amata meistarus un dažādu ar būvniecību saistītu projektu vadītājus. Konferenci aizsāka organizatora – biedrības Building Design and Construction Council – pārstāvju Gunitas Jansones un Agritas Lūses uzruna ar konkursam Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā Baltijā 2023 pieteikto projektu apskatu.

Jāatzīmē, ka Ogres Valsts ģimnāzija ir ieguvusi 1. vietu konkursa Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā Baltijā 2023 nominācijā Ilgtspējīgākais projekts.

Konferences viesus sveica arī Egils Helmanis, Ogres novada pašvaldības vadītājs. Kamēr Eiropā spriedelē par zaļo kursu un jauno Bauhausu (kam, izrādās, piešķirts finansējums 2 miljoni eiro, bet īsti neredzam, kādiem praktiskiem sasniegumiem šī nauda tiek tērēta), Ogre vienkārši dara. Jaunā, modernā Ogres Valsts ģimnāzijas ēka ir iedvesmas avots ļoti daudziem skolēniem mācīties labāk, lai iekļūtu ģimnāzijā. Mēs visi novērtējam kvalitatīvu vidi, un skolēni nav izņēmums, arī zināšanu ieguve un darba produktivitāte noteikti sekmējas labāk gaišās, laikmetīgās telpās. Otrs objekts, kas būtu pieminams kā Ogres skolēnu erudīcijas veicinātājs, ir jaunā bibliotēkas ēka. Dažāda vecuma bērni šeit nāk pavadīt savu brīvo laiku, mācās, lasa vai gūst informāciju no digitālajiem resursiem. Ēkas loģistika izstrādāta tā, lai dažāda vecuma grupas cita citu netraucētu – ir nodalītas telpas mazajiem bērniņiem, sākumskolas bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem. Kontrastam jāpiemin, ka, pateicoties politiķu tuvredzībai, Latvijā tiek slēgtas daudzas mazās skolas. Paldies arī Eiropas Parlamenta deputātiem, kuru praktisko devumu ir neiespējami novērtēt, jo tāda vienkārši nav.

Konferencē uzstājās

Una Īle, LBTU Ainavu arhitektūras un vides inženierijas katedra, asoc. prof., Dr. arch. Helsinku dzīvojamo kvartālu ilgtspēja.

Igors Golubevs, Schneider Electric Latvija vadītājs. Inovācijas efektīvai enerģijas resursu izmantošanai.

Ilze Liepiņa, arhitekte Sudraba arhitektūra. Dailes teātra iekštelpu delikātās pārvērtības.

Staņislavs Kuzjomins, WOOD Board&Colour vadītājs. Izsmalcinātība un ilgtspējība koka faktūru un toņu risinājumos iekštelpu un ārtelpu apdarē.

Raitis Avots, KOURASANIT zīmola vadītājs Latvijā. KOURASANIT dekoratīvie apdares materiāli – dabas iedvesmoti ilgtspējīgai arhitektūrai.

Zanda Lapsa, Valmieras novada pašvaldības Attīstības pārvaldes Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas vadītāja, pilsētas galvenā arhitekte. Ilgtspējīgas publiskās un ārtelpas veidošana. Valmieras pieredze.

Jānis Zaharāns, RUUKKI Latvija pārstāvis. Fasāžu sistēmu materiāli arhitektoniski izteiksmīgiem un moderniem risinājumiem Ogres Valsts ģimnāzijā.

Pēc konferences viesiem bija iespēja izstaigāt Ogres Valsts ģimnāzijas ēku direktores Innas Zeņkevičas un skolotāju pavadībā. Daudzi konferences viesi izmantoja iespēju apskatīt arī jauno Ogres bibliotēku, kas saņēmusi visaugstāko novērtējumu konkursā Latvijas Būvniecības Gada balva un Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā.

Gallery