All events 8.01.2023

Iznācis APSKATS ARHITEKTŪRA BŪVNIECĪBA DIZAINS 2022/5

Iznācis APSKATS ARHITEKTŪRA BŪVNIECĪBA DIZAINS 2022/5

Izdevumā Apskats 2022/5 esam pievērsušies sabiedriski nozīmīgiem projektiem, kuru īstenošanā noteicošā loma bijusi privātajai iniciatīvai. Vērtības pastāv pāri laikiem, jāmāk tās saskatīt un novērtēt. Jāatzīst, ka privātā iniciatīva attīsta valsti, bet mēs ar izdevumu APSKATS – būvniecības nozari.

Dārgumu nams

Aiga Vaitkus, ROYAL KEY

Rēzeknē kopš 2022. gada vasaras durvis vēris nams ar izcilu, sabiedrībai pieejamu kolekciju un īpašu nosaukumu – Brīvvalsts Dārgumu nams. Ekspozīcijas piedāvātais pārsteigums un intriga nevienam nav likusi vilties. Eksponēšanas stendu formas dizains sasaucas ar Dārgumu nama logo grafiskajām formām, kur uzsvērta visu dārgakmeņu galvenā iezīme – precīzās šķautnes. 

Vēja tornis Hijumā

Hījumā salas iemītnieki nemitīgi salīdzinās ar blakus esošās lielās Sāremā salas iedzīvotāju sasniegumiem un, protams, vienmēr cenšas viņus pārspēt. Uzceļot uz Hījumā salas jauno pieredzes centru – Hījumā Vēja torni –, viņiem tas patiesi ir izdevies, jo tornis ir augstāks par augstāko ēku Sāremā.

Turpmāk Rīgas cirka kupols būs sarkans

Valdis Koks, AIDACO vadītājs

Cirks ir atguvis iespēju organizēt pasākumus, koncertus, akrobātu uzstāšanās, bet zvērus gan šeit vairs neredzēsim. Un pazudis arī nepatīkamais cirka aromāts, kas nav mazsvarīgi. Vēl jāpiebilst, ka savā vairāk nekā 100 gadu pastāvēšanas laikā cirka ēka ir izmantota atbilstoši savai funkcijai, lai kāda vara tobrīd valdītu. 

Konference izaicinājumi industriālajā būvniecībā

Gunita Jansone, BDCC vadītāja

Praktiski izglītojošās konferences Izaicinājumi industriālajā būvniecībā – vērienīgu objektu attīstība 2022 saturs tika veidots, balstoties uz informāciju par laikmeta aktualitātēm būvniecības jomā un mega starptautiskajiem projektiem Latvijā.

Kaķupītes un Līgatnes caurtekas

Māris Dūzelis, Latvijas Valsts ceļi Tiltu daļas vadītājs

Salīdzinoši nesen ir notikusi divu vēsturisko inženierbūvju – Kaķupītes un Līgatnes caurtekas – atjaunošana. Abas caurtekas atrodas uz autoceļa A2 Rīga–Sigulda–Igaunijas robeža (Veclaicene).

Parka paviljons Liepājā

Sandis Kirhners, Zigurds Kirhners

Šovasar augustā atklātais Parka paviljons Liepājā ir uztverams kā no pelniem atdzimušais Fēnikss. Pēc daudziem gadiem Piejūras parks ir atguvis vēsturiskos vaibstus, pateicoties uzņēmīgajai liepājnieku Kirhneru ģimenei, kas vēlējusies atstāt savai dzimtajai pilsētai ko vērtīgu.

Vēsturiskas koka kāpņu telpas atjaunošana

Reinis Liepiņš, arhitekts, Sudraba arhitektūra

Četru stāvu ēka Grēcinieku ielā 26, Rīgā, būvēta 1866. gadā un piedzīvojusi raibu likteni. Atjaunošanas gaitas publikācijas mērķis ir pievērst uzmanību Vecrīgas slēptajām interjera vērtībām, kuru liktenis atkarīgs no pasūtītāja sapratnes un arhitektūras projektu kvalitātes.

Imants Lancmanis, gleznotājs

Māksla var būt pamudinājums, atgādinājums, brīdinājums, tā drīkst slavēt labo un nosodīt ļauno. Glezniecībai var pievienot teātri, literatūru, deju; gleznai jābūt kā lugai vai filmai, panākot skatītāja sajūtu kāpināšanu – izbrīnu, sajūsmu, skumjas vai dusmas.

Māra Lāce, LNMM direktore

Beidzot Dundagas vidusskolu, man bija skaidrs mērķis, un es zināju, kur mācīšos. Jau skolas gados sāku intensīvi interesēties par mākslu, griezu no žurnāliem reprodukcijas, to darīja arī mani paziņas un deva man, man bija pašas veidots saraksts ar sašķirotiem autoriem un mākslas darbiem. 

Pārsteigums gleznotājai

Gleznotāju un ilggadējo O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas skolotāju Ludmilu Ginteri viņas skaistajā jubilejas dienā 24. septembrī gaidīja kāds jauks pārsteigums. 

Vieglu garu Ašhabadā

Turkmenistāna ir tik ļoti slēgta valsts, ka aprakstnieku labais tonis ir visu zākāt – kā atriebjoties par grūto iekļūšanu. Pirmais, kas parādās redzeslokā, ir arhitektūra – tad nu jāizsmej, cik spēka! 

Latvijas valsts meži Zemes dzīles

Akciju sabiedrība Latvijas valsts meži (LVM) īsteno uzņēmuma rīcībā esošo stratēģisko aktīvu – zemes, meža, zemes dzīļu un citu resursu – ilgtspējīgu, efektīvu un sociāli atbildīgu apsaimniekošanu.

Materiālu ekoaprite

Pāvels Čujanovs, Peikko Latvija vadītājs

Starptautiskā tērauda stiprinājumu, ieliekamo detaļu ražotāja korporācija Peikko Group Corporation, kuras meitas kompāniju Peikko Latvija vada Pāvels Čujanovs, 2022. gada 12.oktobrī bija noorganizējus Eiropas mēroga konferenci CONSTRUCTION GOES CIRCULAR.

Pionieri BIM ieviešanā būvdarbu kvalitātes kontrolē Latvijā

Dāvis Graudiņš, Emīls Stīpnieks, Forma 2

Forma 2 inženieri 2017. gadā sāka pētīt būvdarbu procesa digitalizācijas iespējas un jau 2018. gadā sāka lietot vienotas vides digitālus risinājumus būvdarbu kvalitātes kontroles vajadzībām.