Education Atvērts kampaņas Mācies būvniecību info materiāls 2023

Atvērts kampaņas Mācies būvniecību info materiāls 2023

Ikgadējās kampaņas Mācies būvniecību info materiāls tika atvērts 2023.gada 18.janvārī - jau 8 gadu pēc kārtas. Atvēršana norisinājās Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā, kur piedalīties tika aicināti inženierzinātņu programmas skolnieki, lai jaunieši iepazītu izglītības iespējas un darba ikdienas specifiku, kā arī klātesošajiem lektoriem uzdotu jautājumus.

Learn more
Education Karjeras attīstības atbalsta kampaņas Mācies būvniecību 2022/2023 dienasgrāmata

Karjeras attīstības atbalsta kampaņas Mācies būvniecību 2022/2023 dienasgrāmata

Jau astoto gadu rudenī atveram kampaņu Mācies būvniecību un vedam speciālistus viesos pie skolniekiem un studentiem, bet ieinteresētākos jauniešus aicinām uz Latvijā labākajiem būvlaukumiem, kuros kvalitāte un produktivitāte iet roku rokā. Paldies mūsu ikgadējiem un jaunajiem sadarbības partneriem, kuru atbalsts kampaņas norisei nozīmē tās iedzīvināšanu visā Latvijā un arī rūpes par nozares prestiža veicināšanu. Kampaņa ir vienīgais profesionālo orientāciju veicinošs process, kas darbojas plānveidīgi un pilnvērtīgi, aptverot plašu speciālistu un jauniešu loku. Kā arī redzam sekotājus, kuri iedvesmojušies un organizē līdzīgas tikšanās - labā prakse izplatās. Taču Latviju aptveroša pagaidām ir tikai Mācies būvniecību kampaņa.

Learn more
Education Atvērts ikgadējais Mācies būvniecību info materiāls

Atvērts ikgadējais Mācies būvniecību info materiāls

Ikgadējās kampaņas Mācies būvniecību info materiāls tika atvērts laukumā pie t/c Origo 2022.gada 13.janvārī vienlaicīgi ar lielformāta brīvdabas izstādes Detaļu spēks II atklāšanu. Abas norises ir zināmā mērā saistītas, jo vērstas uz sabiedrības izglītošanu, ļaujot pietuvināti ieskatīties būvniecības, arhitektūras un dizaina jomā, iepazīties ar speciālistu ikdienas pieredzi un izaicinājumiem.

Learn more
Education Karjeras attīstības atbalsta kampaņas Mācies būvniecību 2021/2022 dienasgrāmata

Karjeras attīstības atbalsta kampaņas Mācies būvniecību 2021/2022 dienasgrāmata

Septīto gadu, līdz ar jaunā mācību gada sākumu, aktivitātes sākas jau ierastās un aizraujošās kampaņas Mācies būvniecību ietvaros. Būvnieki, arhitekti, projektu vadītāji, pasūtītāji labprāt ver pabeigtu un būvniecības stadijā esošu objektu durvis zinātkāriem jauniešiem, protams, ievērojot visus drošības un valstī spēkā esošos epidemioloģiskos nosacījumus. Tā ir ekskluzīva iespēja savu karjeras izvēli balstīt uz pieredzēto reālajā praksē, nevis tikai teorijā.

Learn more
Education Atklāta kampaņa Mācies būvniecību

Atklāta kampaņa Mācies būvniecību

Janvārī virtuāli un attālināti atklāta ikgadējā izglītības kampaņa Mācies būvniecību, kuras ietvaros skolnieki, studenti, arī plašāka sabiedrība tiek aicināti iepazīties ar izciliem būvniecības speciālistiem un nozīmīgiem objektiem. Kampaņa kalpo izziņai un sapratnei, ļaujot tuvplānā skatīt speciālistu ikdienu un veicamos uzdevumus. Kampaņa organizatori ir biedrība „Building Design and Construction Council” (BDCC) ar sadarbības partneriem – Rail Baltica, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Izglītības un zinātnes ministriju, biedrību Zaļās mājas, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rīgas domes Īpašuma departamentu. Kampaņas atbalstītāji Forma 2, Strandeck, Selva Būve, Firma L4, A.C.B., Merks.

Learn more
Education Karjeras attīstības atbalsta kampaņas Mācies būvniecību 2020/2021 dienasgrāmata

Karjeras attīstības atbalsta kampaņas Mācies būvniecību 2020/2021 dienasgrāmata

Šobrīd būvniecības tehnoloģijas attīstās straujāk kā nekad iepriekš, būvniecības informācijas modeļas (BIM) izmantošana drīz vien būs ierasta prakse. Bet tas nenozīmē, ka speciālistu zināšanas aizstās digitālā pasaule. Speciālistu kompetence un pieredze ir nenovērtējamas lietas, kuras kombinācijā ar BIM var radīt izcilus nākotnes projektus, kur cilvēki dzīvos, strādās, sportos, ārstēsies un izklaidēsies. Kampaņa Mācies būvniecību ir uzsākusi savu kārtējo - sesto gadu pēc kārtas - ceļu pie skolniekiem un studentiem, lai pavērtu plašāku skatījumu uz profesiju piepildītu ar izaicinājumiem, dažādību un gandarījumu. Covid apstākļos sekojam līdzi MK norādēm un organizējam tikai tādus pasākumus, kurus atļauj noteikumi.

Learn more