All events 16.03.2016

Noslēgušies būvniecības nozares lielākie konkursi Latvijā

Noslēgušies būvniecības nozares lielākie konkursi Latvijā

Konkursā “Latvijas Būvniecības Gada balva 2015” GRAND PRIX ieguva Rīgas pils un Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs.

 

Šā gada 10.martā kultūras pilī “Ziemeļblāzma” svinīgas ceremonijas laikā, klātesot Prezidenta kancelejas vadītājam Guntim Puķītim, ministriem, vēstniekiem, pašvaldību pārstāvjiem un būvnozares speciālistiem tika paziņoti konkursa “Latvijas Būvniecības Gada balva 2015” laureāti – labākās 2015.gada būves Latvijā 10 nominācijās. GRAND PRIX ieguva Rīgas Pils (pasūtītājs VNĪ, projekts p/s “Pils projekts”, būvnieks “SBRE”) un Latvijas Nacionālās mākslas muzejs (pasūtītājs RDĪD, projekts “Processoffice”, V.Bieksa, “AIG”, A.Lapiņš, būvnieks “RERE”).

Konkursam tika pieteikti 95 objekti, aptverot visu Latviju, kā arī pieteikti izcili objekti no Lielbritānijas, Igaunijas un Lietuvas, kuru realizācijā iesaistījušies Latvijas uzņēmumi, diviem no tiem piešķirtas godalgotas vietas. Visi pieteiktie objekti aplūkojami izstādē Līvu laukumā Rīgā līdz 31.martam.

Konkurss “Latvijas Būvniecības Gada balva 2015” ir vērienīgākais ēku konkurss Latvijā un vienīgais konkurss ar precīziem vērtēšanas kritērijiem, kas tiek attiecināti uz ēku būvkonstruktīvo drošību, arhitektonisko izteiksmību, materiālu un darbu izpildes kvalitāti, mikroklimatu, sociāli ekonomiskajiem ieguvumiem un pielietotajiem inovatīvajiem risinājumiem. Konkursa devīze: drošība un kultūras mantojuma saglabāšana.

Svinīgās ceremonijas laikā tika paziņoti arī labākie nozares speciālisti 4 nominācijās – konkursa “Gada būvinženieris Latvijā 2015” laureāti.

Plašāka informācija facebook.com/LatvijasBuvnieciba

Foto: R.Koris (Gunita Jansone, Valsts Prezidenta kancelejas vadītājs Guntis Puķītis, Agrita Lūse)