← Visi konkursi

Foruma “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” noslēguma pasākums

Konkursa–foruma “SIEVIETE ARHITEKTŪRĀ, BŪVNIECĪBĀ, DIZAINĀ 2016” noslēguma pasākums notika 2017. gada 18. maijā k/n "Ziemeļblāzma". Foruma patrone – Māra Lāce, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore.

Klātesot valsts institūciju, pašvaldību pārstāvjiem un biznesa publikai, tika paziņota:

Gada sieviete arhitektūrā 2016 – arhitekte Diāna Zalāne, “Diānas Zalānes projektu birojs”,

Gada sieviete būvniecībā 2016 – Kristīne Gulbe, restauratore,

Gada sieviete dizainā 2016 – Dace Baidekalne, dizainere, RDĪD,

Gada sieviete arhitektūras pasūtītāja 2016 – Daiga Dzedone, Ventspils galvenā arhitekte,

Gada sieviete būvniecības pasūtītāja 2016 – Astrīda Vītola, Ķekavas pašvaldība,

Gada sieviete dizaina veicinātāja 2016 – Anita Grase, dizainere, dizaina studija “Mākonis”.

Konkursa – foruma „Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” mērķis ir sabiedrību iedvesmot ar veiksmes stāstiem, kuru autores ir aktīvas, radošas personības – sievietes–līderes, kuru enerģija un spēki tiek veltīti sabiedriski nozīmīgu notikumu veicināšanai arhitektūrā, būvniecībā un dizainā.

Par nozīmīgiem sasniegumiem forumā tika godināta arhitekte Ija Rudzīte, “5. iela”, arhitekte Vita Polkovņikova, “Sestais Stils”, būvniece Olga Fiļ, “Beaux Art”, būvniece Nadežda Biļalova, “Ubak”, dizainere Egija Krišjāne, dizainere Margarita Budze, arhitektūras veicinātāja Baiba Eglāja, “Arhitektoniskās izpētes grupa”, arhitektūras pasūtītāja Iveta Burkāne, Mazmežotnes muiža, būvniecības veicinātāja Ruta Kande, “Aizputes ceļinieks”, būvniecības veicinātāja prof. Sandra Gusta, LLU, dizaina veicinātāja Jeļena Odnobokova, “Reaton”, dizaina veicinātāja Anda Munkevica, “AM Studio”.

Par ieguldījumu nozarē forumā tika godināta arhitekte prof. Aija Ziemeļniece, LLU, arhitekte Antra Saknīte, “DEPO Projekts”, arhitekte Daiga Veinberga, Salaspils pašvaldība, arhitekte Ineta Buka, “Jēkabpils PMK”, arhitekte Andra Bula, “Ozola&Bula”, būvniece Jeļena Krasnorucka, “5. iela”, būvniece Jeļena Samoilova, “Inresco LV”, būvniece Līga Gaile, RTU, būvniece Olga Osadčuka, “Cerkazi-G”, būvniece Valda Bērze, Saeimas Administrācija, dizainere Arta Goldberga, RDĪD, leļļu dizainere Ināra Liepa, arhitekte–dizainere Katrīna Stirna, “Reaton”, dizainere Natālija Mitina, “Koncepcija”, arhitektūras veicinātāja doc. Aiva Dreimane-Ozolzīle, RCK, arhitektūras veicinātāja Mg. art. Ilze Martinsone, Latvijas Arhitektūras muzejs, arhitektūras veicinātāja Mg. arch. Inese Reitāle, RCK, arhitektūras veicinātāja arhitekte Ingūna Kokina, “Saules skola”, būvniecības veicinātāja Vineta Misgirda, Rīgas 84. vidusskolas direktore, būvniecības veicinātāja Alla Štolcere, O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas direktore, būvniecības veicinātāja Ilze Tijone, Bauskas pašvaldība, būvniecības veicinātāja Jana Grīnhofa, RDPAD, būvniecības veicinātāja Līga Lonerte, Jelgavas novada pašvaldība, būvniecības veicinātāja Rita Jemšika, Valmieras pašvaldība, dizaina veicinātāja Ieva Andžāne, “Mint Home”.

Konkurss–forums “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” Latvijā norisinājās pirmo reizi. Forumam tika pieteiktas 43 aktīvas, enerģiskas, zinošas un sabiedrībā pazīstamas sievietes.

Konkursa organizatori: biedrība “Building Design and Construction Council” (BDCC) sadarbībā arī Rīgas domes Īpašuma departamentu.

Konkursa atbalstītāji: “Baumit”, “Abora”, “Būvuzraugi.LV”, “Inspira”, “Baltic Sotheby’s”, “Gerflor”.

Galdu klāja restorāns “Kaļķu vārti”, garšīgajām uzkodām tika izmantoti gaļas ražotāja “Ardeks” produkti ar biedrības BDCC biedra Jāņa Uzulēna gādību.

Enerģētiskais un uzlādējošais muzikālais noformējums – PERPETUUM RITMICO , pirmais Latvijas sitaminstrumentu ansamblis, kas darbojas kā pastāvīga vienība un aktīvi koncertē kopš 2014.gada. Ansambļa nosaukums, tulkots no latīņu valodas, nozīmē nebeidzamais ritms. Te spēlē gan Latvijā, gan starptautiski novērtēti mūziķi Elīna Endzele, Guntars Freibergs, Mikus Bāliņš un Elvijs Endelis.

Modes skate – “Amoralle”

Foto Madara Kurpniece un Renārs Koris

Foruma – konkursa “Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā” noslēguma ceremonijas izstāde Līvu laukumā 

Foruma – konkursa noslēguma ceremonija un laureātu godināšana ir aplūkojama izstādē Līvu laukumā Rīgā no 2017.gada 30.maija līdz 2017.gada 15.jūnijam.

Publicitāte:

Radio1balticsothebysrealty.com, daugavasbalss.lv, abc.lv, inspira.lv, zz.lv, bnn.lv, jelgavasnovads.lv, iecava.lv, bauska.lv, A4D.lv,  u.c.

Atsauksmes par konkursu:

“Paldies par konkursu, tas tiešām ir izdevies un pozitīvo emociju gaisotne bija ļoti iedvesmojoša!!!” (Sergejs Frolovs, “Būvuzraugi.LV”, konkursa atbalstītājs)

“Pasākums izdevies. Bildes no pasākuma norises ir brīnišķīgas. Apsveicu !” (Alvis Līdaks, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas direktors)

“Vēlreiz paldies par fantastisko pasākumu. Tiešām prieks par Jūsu uzņēmību un lielisko organizēšanu.” (Kristīne Gulbe, restauratore)

“Liels paldies par uzaicinājumu! Tiešām lielisks, lielisks pasākums! Esat malaces! Tā kā es rīkoju dažāda mēroga pasākumus, pilnīgi saprotu, cik daudz spēka un enerģijas tas ir prasījis! Bet rezultāts – labs!” (Ingrīda Šmite, BlueOrange Head of the Public Relations and Communication Department)

“Paldies par bildem un jauko pasakumu…:)” (Sandra Gusta, Dr. oec. LLU Arhitektūras un būvniecības katedras vadītāja, 1.limeņa profesionālas studiju programmas Buvnieciba direktore, asoc.prof.)

“Sirsnīgs un mīļš paldies par tik sievišķīgu, bet tajā pašā laikā iedvesmojošu, spēcinošu un laimes mirkļu piepildītu pasākumu!!! Ar jums abām organizatorēm arī var lepoties un var jūs abas apbrīnot, kādu vērtīgu, svētīgu un tik daudzām sievietēm nozīmīgu darbu paveicāt!!! Paldies par fotogrāfijām! Kavēšos atmiņās!” (Iveta Burkāne, Mazmežotnes muižas vadītāja)

“Paldies par konkursu un skaisto pasākumu.” (Inga Domka, LNK GROUP Sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja)

“Paldies par lielisko pasākumu! Lai pietiek spēka un idejas jaunām idejām un sasniegumiem!” (Anita Rūdule – Jansone, EDL Projektu ieviešanas departamenta Projektu vadītāja)

“Šis pirmais pasākums bija patiešām ļoti jauks! Arī mana kolēģe Ineta Buka atbrauca mājās ļoti pacilātā noskaņojumā. Tas vēlreiz pierāda, ka šādi pasākumi cilvēkiem ir ļoti nepieciešami! Vēlreiz paldies par darbu un gaidīsim atkal kaut ko jaunu! Veiksmīgu darba nedēļu!” (Rita Anģēna, SIA ”Jēkabpils PMK”)

“Liels paldies par jauko, ļoti pozitīvo pasākumu un bildēm.” (Ilze Tijone, Bauskas novada pašvaldība Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja)

Labdien, Agrita un Gunita! Vēlos sirsnīgi pateikties par vakardienas brīnišķīgo pasākumu ! viss bija tik ļoti pārdomāti , svinīgi un patīkami. Starts ir daudzsološs -lai seko turpinājums daudzu gadu garumā -talantīgu un darbīgu sieviešu Latvijā netrūkst! (Ināra Liepa, leļļu dizainere)

Paldies par brīnišķīgo pasākumu. Nākamreiz noteikti pieteiksim kādas no mūsu čaklajām un brīnišķīgajām sievietēm būvniecībā! (Irēna Simplinska, “Selva Būve” Marketinga vadītāja)

“Liels Paldies par vakardienas Svētkiem! Visu klātesošo patīkamais pārsteigums par jaunu skatījumu uz celtniecību (un ne tikai) bija kā jauns skatījums uz pierastām, ikdienas lietām. VISS vakardienas Forums ir lieliski izdevies pasākums un domāju, ka jau daudzi sāk domāt par nākamā gada turpinājumu. Labā veidā apskaužu Jūsu enerģiju un to lielo pacietību, kas bija nepieciešama šim. Novēlu – atvilkt elpu un … tā turpināt! (Roberts Trautmanis, LNK Industries projektu vadītājs)

Paldies Jums par ielūgumu uzrunai un paldies par labiem vārdiem. Vakar ieraudzīju svarīgu izpratni – sieviešu arhitektu vēlmi atbalstīt vienai otru. Tas ir ļoti svarīgi šobrīd, jo vēl valda vecā darvinisma izpratne par konkurenci. Pasaule lēni pārkārtojas uz sadarbību un vienam otra novērtēšanu. Un kurš gan mums pateiks, ka atzinība profesionālajā vidē ir mazsvarīgi.
Tieši profesionālā vide ir tā, kas iedot vislielāko pašizpratni par darbu, kuru darām ne tikai kā savas dzimtes pārstāves, bet kā profesionāles.” (Dagmāra Beitnere – La Galla, Dr. sc. soc.
LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece)