Starptautiskas pieredzes iespējas Vācijā

Latvijas jaunie un arī pieredzējušie speciālisti ir gaidīti LEC komandā Vācijā, kas ir viena no labākajām platformām, lai lokālo būvpieredzi papildinātu ar starptautisko.

Uzzini vairāk

Vairāk saules gaismas –inovatīvas GEALAN- KUBUS® logu sistēmas

Vairāk gaismas, lielāks plašums un augsta funkcionalitāte ir noteicošās tendences mūsdienu arhitektūrā un interjeros. Debesskrāpji, kuru fasādes mirdz stiklā, saules pielietas istabas un biroji – logi tajos ir kļuvuši par dizaina dominējošo elementu.

Uzzini vairāk

Ēku atjaunošana vai siltināšana

Latvijas aktualitāte pēdējo gados ir ēku siltināšana, kas pēc būtības ir tikai viena no ēkas atjaunošanas sastāvdaļām. Ideja samazināt enerģijas patēriņu ir tiešām apsveicama, tomēr būtu nepieciešama kompleksa konkrētās ēkas un visas apdzīvotās vietas un tuvākās teritorijas izvērtēšana.

Uzzini vairāk

Ugunsdrošības mīti

Mūsu mītnes ir pārpildītas ar modernu tehniku, mēbelēm un citām sadzīvē nepieciešamām lietām. Ugunsdrošības un būvspeciālistu leksikā to visu dēvē par ugunsslodzi. Mūsu apziņā ugunsgrēks ir vienkārša degšana ar atklātu liesmu, taču patiesībā tas ir ļoti sarežģīts process. Būvniecībā viena no problēmām ir saistīta ar siltumizolācijas materiāliem.

Uzzini vairāk

Jauni siltumizolācijas materiāli un sistēmas lēzeniem jumtiem

Jumts ir viena no svarīgākajām ēkas konstrukcijām, kuru būtiski ietekmē laika apstākļi. Lēzeno savietoto jumtu slīpums nepārsniedz 7%, bieži tie ir arī ekspluatējami jumti, tādēļ jo svarīgāka ir pareizā siltumizolācijas materiāla izvēle.

Uzzini vairāk

Ieskats vēsturē – konstrukcijas un materiāli

Starpkaru laika nozīmīgākie būvmateriāli bija koks, betons, dzelzsbetons, dzelzs un ķieģeļi1, taču 30. gados, attīstoties tehnoloģijām, celtniecības materiālu klāstu papildināja vēl daudzi jauni materiāli. Pamatā būvmateriālus ražoja vietējā rūpniecība, izejvielām izmantojot pieejamos Latvijas dabas resursus.

Uzzini vairāk