← Visi konkursi

KONKURSA–FORUMA SIEVIETE ARHITEKTŪRĀ, BŪVNIECĪBĀ, DIZAINĀ 2020 REZULTĀTI

Konkursa–foruma SIEVIETE ARHITEKTŪRĀ, BŪVNIECĪBĀ, DIZAINĀ 2020 noslēguma pasākums notika 2021. gada 8.jūlijā Mazās Mežotnes pilī, kur jau 15 gadu saimnieko Regīna Deičmane un Andris Deičmanis. Foruma patrone – Māra Lāce, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore, forums notiek jau 5 gadu pēc kārtas.

Saskaņā ar valstī noteiktiem epidemioloģiskajiem nosacījumiem, balvu pasniegšanas ceremoniju nācās sadalīt trijās sesijās, katrā no tām piedaloties 50 cilvēkiem. Dizainerēm un dizaina veicinātājām veltīto sesiju vadīja Rīgas domes vicemērs Edvards Smiltēns un biedrības BDCC vadītāja Gunita Jansone, arhitektēm un arhitektūras veicinātājām veltīto sesiju vadīja RTU APF dekāns Uģis Bratuškins un BDCC vadītāja Gunita Jansone, bet būvniecēm un būvniecības veicinātājām veltīto sesiju vadīja Rīgas domes deputāts Oļegs Burovs un BDCC vadītāja Gunita Jansone.

Foruma Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā mērķis ir sabiedrību iedvesmot ar veiksmes stāstiem, kuru autores ir aktīvas, radošas personības – līderes, kuru enerģija un spēki tiek veltīti sabiedriski nozīmīgu notikumu veicināšanai arhitektūrā, būvniecībā un dizainā.

Klātesot valsts institūciju, pašvaldību pārstāvjiem un uzņēmējiem, tika paziņoti sekojoši rezultāti:

Gada sieviete arhitektūrā 2020 – arhitekte Anna Vasiļjeva, RDĪD Arhitektūras nodaļas projektu vadītāja, ALTA GRUPA valdes locekle

Gada sieviete būvniecībā 2020 Elīna Liepiņa, Skonto Plan Ltd projektu vadītāja.

Elīna atzīst – balva man ir liels pagodinājums. Prieks, ka sievietes būvniecībā tiek īpaši novērtētas, jo nepieciešamas ne tikai zināšanas, bet arī drosme. Vēl lielāks gandarījums, ka izdevies sevi pierādīt arī Lielbritānijas partneriem – sieviete šajā nozarē var vadīt projektus ar izcilu rezultātu. Mani panākumi ir acīmredzams projekta gala rezultāts, kas nebūtu iespējams nez projekta komandas darba. Paldies “Skonto Plan” par uzticēšanos un dotajām iespējām.

Gada sieviete dizainā 2020 Anda Ozoliņa, interjera dizainere.

Gada sieviete arhitektūras veicinātāja 2020  – Inga Kokina, PIKC Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola direktore.

Gada sieviete arhitektūras veicinātāja 2020  – Ilze Paklone, RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātes docente, arhitektūras zinātņu doktore, urbāniste, kuratore un arhitektūras apskatniece.

Gada sieviete būvniecības veicinātāja 2020Daina Bruža, Firma L4, projektu vadītāja, būvuzraudze.

Gada sieviete dizaina veicinātāja 2020Inga Auziņa, Liepājas mākslas un mūzikas skola direktore.

Par nozīmīgiem sasniegumiem foruma nomināciju ietvaros tika godinātas arhitektūras jomā  Inga Piņķe, Dace Lukševica, arhitektūras veicināšanas jomā  Antra Viļuma, dizaina jomā Barbara Bula un Zane Ūpe, dizaina veicināšanas jomā Barbara Freiberga un Agrita Krieviņa – Siliņa, būvniecības jomā  Ilze Vāvere un Inita Vikse, būvniecības veicināšanas jomā Kristīne Garde un Jeļena Krēsle.

Par ieguldījumu nozarē foruma nomināciju ietvaros tika godinātas: arhitekte Laura Krastiņa, Inese Rudzāte, Kristīne Riba, dizaina jomā Guna Akone, Ieva Dumbrovska, Dace Vulfa, būvniecības jomā Dace Skulte, Ieva Silava, būvniecības veicināšanas jomā Dace Plotniece, Elīna Kiščenko, Laura Jenča, Solvita Vilčinska, Tatjana Dubina.

Konkurss–forums Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā Latvijā veiksmīgi norisinājās jau piekto reizi. Forumam tika pieteiktas aktīvas, enerģiskas, zinošas un sabiedrībā pazīstamas sievietes. Par klasiskās opermūzikas baudījumu rūpējās jaunais tenors Daniils Lugovskis, bet ēdienus servēja Terra.

Visi foruma pieteikumi tiks publiskoti vietnē www.buvniekupadome.lv, kur aplūkojama arī gala ceremonijas foto galerija.

Konkursa organizatori: biedrība Building Design and Construction Council (BDCC) sadarbībā arī Rīgas domes Īpašuma departamentu. Konkursa atbalstītāji: Jung, Būvuzraugi.LV, Schneider Electric Latvija.

 

Plašāka informācija: Gunita Jansone, biedrība BDCC, gunita.jansone@inbox.lv, 29407147, Agrita Lūse, biedrība BDCC, agrita.luse@gmail.com, 28373794