← Visi konkursi

Sākusies pieteikšanās konkursam “Latvijas Būvniecības Gada balva 2017”

Konkursa “Latvijas Būvniecības Gada balva 2017” (LBGB) organizatori žurnāli “Latvijas Būvniecība” un “Latvijas Architektūra” aicina pieteikt konkursam 2016.gadā un 2015.gada nogalē ekspluatācijā nodotās būves.

Konkursa “LBGB” misija ir sabiedrībā popularizēt drošas, inovatīvas, augstvērtīgas un estētiski kvalitatīvas ēkas un būves, kas tapušas Latvijas Republikas teritorijā vai ārpus tās, ja par projekta realizāciju atbildīgi ir Latvijas pilsoņi – būvnieki, projektētāji, konstrukciju ražotāji u.c. Konkursa organizēšanas mērķis ir paaugstināt būvniecības, projektēšanas un arhitektūras nozares speciālistu prestižu sabiedrībā.

Konkursam ir 10 nominācijas, katra ēka un būve tiek pieteikta un vērtēta nominācijas ietvaros, balstoties pārdomātos un precīzos vērtēšana kritērijos. Godalgas saņem pirmo trīs vietu ieguvēji katrā nominācijā.

Žūrija, kurā piedalās arhitekti, restauratori, būvkonstruktori, u.c., drīkst izvēlēties vienu vai vairākus GRAND PRIX saņēmējus – īpaši nozīmīgus objektus.

Objektus konkursam iespējams pieteikt līdz 2017.gada 27.janvārim, pieteikuma iesniegšanas maksa – 35 EUR.

Nolikums pieejams vietnēs: www.latvijasbuvnieciba.lv, www.buvniekupadome.lv, pieteikuma anketa tiek izsūtīta pēc pieprasījuma, rakstot Gunita Jansone, gunita.jansone@inbox.lv, Agrita Lūse agrita.luse@gmail.com.

Pirms konkursa noslēguma ceremonijas 2017.gada februāra vidū tiks atvērta izstāde Līvu laukumā Rīgā, kurā tiks apkopoti un plašai sabiedrībai būs aplūkojami visi konkursam iesniegtie objekti.

Konkurss “LBGB” tiek organizēts jau trešo gadu, citu ēku konkursu starpā izceļoties ar apjomīgu pieteikto objektu klāstu, kā arī precīzu ēku un būvju dalījumu un vērtējumu nomināciju ietvaros.

Iepriekšējā gadā “LBGB 2015” konkursam kopumā tika pieteikti 95 objekti 10 nominācijās, GRAND PRIX tika piešķirts Rīgas pilij un Latvijas Nacionālais Mākslas muzejam. Plašāka informācija par pieteiktajiem “LBGB 2015” objektiem un krāšņo gala ceremoniju ar valsts pārstāvju, diplomātu, uzņēmēju, arhitektu, nekustamo īpašumu attīstītāju un būvnozares speciālistu dalību var aplūkot  www.latvijasbuvnieciba.lv, www.facebook.com/LatvijasBuvnieciba.

Konkursa sabiedriskie partneri – RDĪD, biedrība “BDCC”, nozares nevalstiskās organizācijas.

Konkursa atbalstītāji: PILLAR, TECHNONICOL, PEIKKO GROUP, THERMOWHITE, CONDAIR