Visas galerijas

Foto apskats: Latvijas Nacionālais teātris 0

Adrese Kronvalda bulvāris 2, Rīga. Pasūtītājs Rīgas domes Īpašuma departaments. Funkcija: Plašizklaides pasākumu ēka. Ajoms 4 stāvi, 7672.6 m2. Projektētājs: tonālā risinājuma autore Arta Goldberga. Būvnieks, projekta vadītājs VELVE, Ainārs Leitēns. Būvuzraudzība «Rīgas Serviss» Leonards Dubkevičs.

Rīgas pilsētas pašvaldības Īpašumā esošā teātra ēka Kronvālda bulvāri 2 atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa – Rīgas pilsētas vēsturiskā centra (valsts aizsardzības Nr.7442) un UNESCO Pasaules un dabas mantojuma vietas – Rīgas vēsturiskā centra (aizsardzības  Nr.852) aizsardzības zonā. Ēka ir valsts nozīmes arhitektūras (valsts aizsardzības Nr.8158) un vēstures (valsts aizsardzības Nr.6523) piemineklis. Fasādes krāsu risinājumā saglabāti autentiskie krāsu toņi. Arhitektoniskie dalījumi, elementi un skulptūras akcentēti ar fasādes dekoratīvo apgaismojumu.

Jaunās piebūves platība ir 203 kvadrātmetri, un tās pirmajā stāvā atrodas ieeja, vestibils, lifts cilvēkiem ar īpašam vajadzībām, garderobe, kāpņu telpa un vēdināšanas kamera. Otrajā stāvā ir halle, kafejnīca ar skatu uz pilsētas kanālu, tualete cilvēkiem ar kustību traucējumiem un kāpņu telpa, savukārt trešajā stāvā – halle, tualetes, divas skatītāju zāles palīgtelpas un kāpņu telpa ar ieeju skatītāju zālē. Stikla fasādes kopējais laukums 141 kvadrātmetrs, tai skaitā otrā stāva bīdāmā stikla ārsiena.

Konkursā Latvijas Būvniecības Gada balva 2017 Latvijas Nacionālā teātra ēka nominācijā Fasāžu rekonstrukcija saņēma atzinību par iemirdzēšanos pilsētvidē.

Publicēts: 18.08.2018

Izsaki savu viedokli