Visas galerijas

Foto apskats: Ventspils brīvostas Dienvidu mola atjaunošanas būvdarbu uzsākšana 0

Ventspils Dienvidu mola atjaunošanas darbus veiks viens no lielākajiem Latvijas būvuzņēmumiem – AS “BMGS” –, kas vienlaikus ir gan galvenais būvuzņēmējs, gan rekonstrukcijā izmantoto betona konstrukciju ražotājs. Būvniecības nozarē uzņēmums darbojas jau kopš 1952. gada un tā vēsturiski prioritārais darbības virziens un specializācija vienmēr ir bijusi tieši hidrotehniskā būvniecība.

Mola rekonstrukcijas mērķis ir palielināt ostas drošības līmeni un uzlabot transporta tīkla mobilitāti un tās ietvaros, izveidojot tetrapodu krāvumu lokālās vietās, tiks atjaunots mola šķērsgriezums visā tā garumā. Lai to panāktu, AS “BMGS” Ventspils ražošanas bāzē, tika saražoti 1349 tetrapodi ar kopējo svaru 6745 tonnas; 19 atbalsta tetrapodi ar kopējo svaru 247 tonnas un 204 masīvi ar kopējo masu 9180 tonnas. Kopējais objekta vajadzībām saražoto betona konstrukciju apjoms sasniedz 6746 m3. Mola labiekārtošanas darbu ievaros ir paredzēts atjaunot dzelzsbetona sienas, izveidot grants ceļu un atjaunot elektrotīklus un apgaismojumu, kā arī rekonstruēt dzelzsbetona ceļa konstrukciju.

Ventspils brīvostas Dienvidu mola atjaunošanas būvdarbi tika svinīgi uzsākti 13. martā, plkst. 13:00, kad gan pasūtītāja – Ventspils brīvostas –, gan galvenā būvuzņēmēja pārstāvji, kā arī žurnālisti un fotogrāfi tikās AS “BMGS” ražošanas bāzē, Ventspilī, Fabrikas ielā 6, lai klātienē skatītu saražotās iespaidīgās tetrapodu un betona masīvu konstrukcijas, bet pēc tam devās uz Dienvidu mola objekta norises vietu, kur  simboliski tika uzsākti būvdarbi. Objekta būvniecības laiks ir 5 mēneši kopš būvdarbu uzsākšanas,  kopējās atjaunošanas izmaksas sastāda 2,4 miljonus eiro.   

Ventspils Dienvidu mols ir viens no svarīgākajiem un atpazīstamākajiem pilsētas objektiem. Tā ir ne tikai stratēģiski nozīmīga Ventspils ostas būve, kas ostu pasargā no atklātas jūras viļņiem, ledus un smilšu sanesumiem, bet arī iecienīta pastaigu taka kā pilsētas viesiem, tā arī mājiniekiem – no labiekārtotās mola promenādes paveras brīnišķīga panorāma uz ostā ienākošajiem kuģiem, saulrietu un viļņu bangošanos stipra vēja laikā.

Pašreizējo veidolu Dienvidu mols ir saglabājis vēl kopš savas būvniecības laikiem – pirms simts gadiem –, bet tik pamatīgu rekonstrukciju, kāda ir plānota tuvākajā nākotnē, tas nav pieredzējis vismaz 60 gadus. Savukārt pēdējie nozīmīgie mola atjaunošanas darbi veikti vēl pagājušā gadsimta 90. gadu vidū. Līdz ar to, projekta Nr. 6.1.1.0/17/I/003 “Ventspils brīvostas hidrotehnisko būvju pārbūve un atjaunošana” ietvaros, Dienvidu mols ir viena no pirmajām būvēm, kam nepieciešama atjaunošana.

Publicēts: 05.04.2018

Izsaki savu viedokli