Visas galerijas

Foto apskats: Villa Tiffany Jūrmalā 0

Konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2015” “Villa Tiffany” ieguva 2. vietu nominācijā „Rekonstrukcija”.

Objekts: vēsturiskas koka ēkas Jūrmalā rekonstrukcija, funkcija pēc rekonstrukcijas – sabiedriska ēka, restorāns. Adrese: Bulduru prospekts 17, Jūrmala. Pasūtītājs: „Bulduru 17”, Aleksejs Zagrebeļnijs. Arhitektūras projekts: „SZK/Z”, arhitekts Uģis Zābers. Projektētājs: Viktors Mitrofanovs. Būvnieks: „RBSSKALS BŪVVADĪBA”, projekta vadītājs Aigars Vērdiņš. Apakšuzņēmējs: „Baumeister”, projekta vadītājs Normunds Pētersons.

Objekts faktos un skaitļos

Ēka atrodas uz zemesgabala ar kopējo platību 3847 m2, kas ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļu teritorijā. Ēka ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis (valsts aizsardzības Nr. 5394). Zemesgabala platība: 3847 m2. Apbūves laukums: 223,7 m2. Izmantojamā platība: 467 m2. Būvapjoms: 1784 m3. Stāvu skaits: pagrabs un 2 virszemes stāvi.

Divstāvu koka ēka ar mansarda izbūvi un stiklotu verandu un pagrabu atrodas blīvi apbūvētā Jūrmalas vietā Bulduros. Līdz jūrai šeit kā ar roku aizsniegt. Izteiksmīgā koka ēka kvalificēta kā vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis (valsts aizsardzības Nr. 5394). Vēsturiskie ziņu avoti liecina, ka koka ēka būvēta 20. gs. sākumā, tās funkcija sākotnēji bijusi dzīvojamā ēka, pēc tam – aptieka, ko tā, iespējams, ieguvusi pēc rekonstrukcijas 20. gs. 20./30. gados. Arī padomju laikā ēkā bijusi aptieka, bet pilnībā ēka pamesta 2008. gadā.

Stilistiski ēkas forma un dekoratīvais risinājums atbilst jūgendstila koka arhitektūras konceptam ar art deco akcentiem, kolonnām ielas fasādē un funkcionālisma iezīmēm 2. stāva verandas stiklojuma izveidē. Kopējā ēkas veidolā jūtama tā laika Vācijai raksturīgas arhitektūras pazīmes un Jūrmalas koka arhitektūras ietekme. Ēkas nesošās konstrukcijas izbūvētas no koka ar dēļu apšuvumu, kas laika gaitā mainīts, un dēļu starpsienām. Jumtam bijis skārda plākšņu ieklājums, ar kuru, laikam ejot, aizstātas lubiņas. No mitruma ēkas koka konstrukcijas gadu gaitā sargā augsts mūrējuma cokols.

Publicēts: 27.03.2016

Izsaki savu viedokli