← All articles

Atvērta Latvijas mēroga karjeras attīstības atbalsta kampaņa „Mācies būvniecību 2018″

Jau trešo gadu aicinot skolēnus nākotni saistīt ar kādu no būvniecības aizraujošām profesijām, no 2018.gada janvāra līdz maijam Latvijas skolās norisināsies kampaņa «Mācies būvniecību!».

Preses konference par kampaņas saturu un mērķiem, kā arī bukleta “Aizraujoša profesija – būvnieks” prezentācija notika otrdien, 2018.gada 9. janvārī, plkst. 11 Rīgas Celtniecības koledžā, Rīgā, Gaiziņa ielā 3.

Kampaņas sociālais mērķis ir skolniekiem radīt priekšstatu par labas prakses piemēriem būvniecības nozarē, popularizēt mācības profesionālās izglītības iestādēs un studiju iespējas augstskolās – RTU un LLU – un koledžās (piemēram, Rīgas Celtniecības koledžā) un iedvesmot jauniešus darbam būvniecībā. 

Kampaņa organizatori ir biedrība „Building Design and Construction Council” (BDCC) ar sadarbības partneriem – Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rīgas domes Īpašuma departamentu, biedrību „Zaļās mājas”. 

«Būvniecība ir aizraujoša joma, tai nepieciešami jauni un zinoši speciālisti, kas var izaugt, bagātinoties no augsta līmeņa profesionāļu pieredzes,» uzsvēra kampaņas organizētājas, biedrības «Building Design and Construction Council» (BDCC) pārstāves Gunita Jansone un Agrita Lūse.

Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta eksperte Laura Vikšere norādīja uz kampaņas “Mācies būvniecību” veiksmīgi izvēlēto saturu, kas patiešām spēj aizraut skolniekus.

Rīgas Celtniecības koledžas direktore Irēna Lūse atzīmēja, ka būvniecības profesija ir aizraujoša un Rīgas Celtniecības koledža piedāvā profesionāli apgūt šo aizraujošo profesiju. Koledža ir priecīga par iespēju atbalstīt kampaņu, lai popularizētu būvniecības nozari.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs norādīja, ka Rīgas domes Īpašuma departaments ir viens no lielākiem pasūtītājiem Rīgas pilsētā, departamentā strādā daudzi speciālisti ar būvniecības izglītību. Lai raisītu sapratni par notiekošo būvniecībā, Oļegs Burovs aicināja skolniekus vasarā iepazīties ar departament darbu, kā arī apmeklēt lielākos šobrīd aktuālos objektus, piemēram, Mežaparka estrādi, kur noris vērienīga rekonstrukcija.

RTU Būvniecības fakultātes dekāna vietnieks Jānis Kaminskis iepazīstināja ar RTU kā vienu no vecākām augstskolām Latvijā un paplašinātajām Būvniecības fakultātes programmām. RTU ir uzsākusi sadarbību ar Viļņas Ģedimina vārdā nosaukto universitāti un tā ir jauna iespēja esošajiem un topošajiem studentiem.

LLU Vides un būvzinātņu fakultātes Asociētā profesore Sandra Gusta norādīja uz strādājošo studentu iespēju izvēlēties mācībām LLU, jo būvnieka profesiju iespējams apgūt gan klātienē, gan neklātienē. Un kā liecina bukleta “Aizraujoša profesija – būvnieks” varoņu pieredze, ne viens vien izcils speciālists paralēli darbam ir mācījies pat vairākās augstskolās. Jaunie censoņi var smelties pieredzi, kā to paveikt. S.Gusta uzsvēra, ka būvniecībā darbs būs vienmēr.

“Velve” valdes priekšsēdētājs, biedrības BDCC biedrs Ainārs Leitēns atzīmēja, ka mūsdienās būvnieka profesija ir cieņpilnas vērta specialitāte, ar kuras palīdzību top paliekošas vērtības.

Biedrības „Zaļās mājas” vadītājs Kristaps Ceplis bija gandarīts par koka būvniecības popularizēšanu bukletā “Aizraujoša profesija – būvnieks” un kampaņas “Mācies būvniecību” laikā. Būvniecība no koka attīstās, tai palīdz arī likumdošana, kas Latvijā. beidzot pavērusi ceļu iespējai būvēt no koka ēkas līdz pat 6 stāvu augstumam. 

Par būvniecības profesionālās orientācijas kampaņu „Mācies būvniecību”

Norises laiks – 2018. gada februāris–maijs. Kampaņas idejas autori un organizatori – biedrība (BDCC). Kampaņa tiek organizēta sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas domes Īpašuma departamentu, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rīgas Celtniecības koledžu, biedrību „Zaļās mājas”.

 

Kampaņas atbalstītāji: „Selva būve”, “Velve”, “Moduls Engineering”, “Firma L4”, “Forma2”, “Ceļu Tiltu Būvnieks”.

Papildus informācija:

Gunita Jansone, 29407147, gunita.jansone@inbox.lv, BDCC pārstāve

Agrita Lūse, 28373794, agrita.luse@gmail.com, BDCC pārstāve

www.buvniekupadome.lv – bukleta digitālā versija un kampaņas “Mācies būvniecību” dienasgrāmata