← All articles

Karjeras attīstības atbalsta kampaņa Mācies būvniecību 2020

Preses konference par kampaņas “Mācies būvniecību” saturu un mērķiem un bukleta Aizraujoša profesija – būvnieks prezentācija notika 2020.gada 9.janvārī Rīgas Valsts Vācu ģimnāzijā plkst. 13.00, Āgenskalna ielā 21.

Piekto gadu, aicinot skolēnus nākotni saistīt ar kādu no būvniecības aizraujošajām profesijām, no 2019.gada oktobrim līdz 2020.gada maijam Latvijas skolās norisināsies kampaņa Mācies būvniecību! Par būvniecību skolniekiem stāstīs lielāko un vērienīgāko objektu projektētāji un būvnieki, kuru pieredzes stāsti iekļauti bukletā.

Kampaņa viesojas arī augstskolās, pie būvniecības programmas studentiem, lai paralēli teorētisko zināšanu apguvei studentiem būtu iespējams iepazīties ar praktiķu pieredzes stāstījumiem. Gan skolnieki, gan studenti kampaņas ietvaros tiek aicināti apmeklēt aktuālos Latvijas labākos būvobjektus.

Kampaņas mērķis ir radīt priekšstatu par labas prakses piemēriem būvniecības nozarē, popularizēt mācības profesionālās izglītības iestādēs, studiju iespējas augstskolās – RTU un LLU – un koledžās (Rīgas Celtniecības koledžā) un iedvesmot jauniešus darbam būvniecībā. 

Kampaņa organizatori ir biedrība „Building Design and Construction Council” (BDCC) ar sadarbības partneriem – RB Rail, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Izglītības un zinātnes ministriju, biedrību Zaļās mājas, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rīgas domes Īpašuma departamentu. 

« Būvniecība ir pati galvenā no visām nozarēm, jo vispirms ir vajadzīgas ēkas, ceļi, dambji, dzelzceļi un tikai tad var sekot izglītība, kultūra, ārstniecība un citas jomas. Būvniekiem nav viegla ikdiena, bet tā noteikti ir aizraujoša un vērtīga,” atzīst kampaņas organizētājas, biedrības BDCC pārstāves Gunita Jansone un Agrita Lūse. 

Preses konferencē piedalījās RD IKSD vadītājs Ivars Balamovskis, Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktora vietniece profesionālās izglītības un iestāžu pārraudzības jomā Inga Zeide, Rīgas Valsts Vācu ģimnāzijas direktore Gundega Muceniece, RTU Būvniecības fakultātes dekāns, profesors Juris Smirnovs, Asociētā profesore, Dr. oec. LLU Vides un būvzinātņu fakultātes Arhitektūras un būvniecības katedras vadītāja, 1. Un 2. limeņa profesionālo studiju programmu Buvnieciba direktore, Sandra Gusta, biedrības Zaļās mājas vadītājs Kristaps Ceplis, RB Rail Komunikāciju departamenta vadītāja Līva Biseniece, Strandeck būvkonstruktors Dmitrijs Tarasovs, Selva Būve iepirkumu speciāliste Indra Nakipova, uzņēmuma UPPE vadītājs Aldis Cimermanis, Citrus Solution risinājumu vadītājs Lauris Kūms, Forma 2 būvinženieris un būvuzraugs Rolands Zustrups, BDCC valdes locekle Paula Jansone, Selva būve projekta vadītāja Patrīcija Freimane. 

Kampaņas atbalstītāji: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Strandeck, Selva būve, Firma L4, Forma 2.

Publicitāte delfi.lv un šeit

Papildus informācija: Gunita Jansone, 29407147, gunita.jansone@inbox.lv, BDCC pārstāve, Agrita Lūse, 28373794, agrita.luse@gmail.com, BDCC pārstāve

www.buvniekupadome.lv – bukleta digitālā versija un kampaņas “Mācies būvniecību” dienasgrāmata