← Visi konkursi

Konkurss Latvijas Gada inženieris būvniecībā 2019

Konkursu izsludina biedrība BUILDING DESIGN AND CONSTRUCTION COUNCIL kopā ar sadarbības partneriem – Rīgas domes īpašuma departamentu, Ekonomikas ministriju, Latvijas Valsts standartu un atbalstītājiem - Industry Service Partner, Peikko Latvija. Šā gada jaunums ir Nominācija - Gada BIM inženieris.

Pieteikumu pieņemšana konkursam ir veiksmīgi noslēgusies, saņemti vairāk nekā 40 pieteikumi no visas Latvijas, konkursam ir pieteikti BIM speciālisti, būvdarbu vadītāji, projektu vadītāji un inženieri – projektētāji. Visai augstas raudzes speciālisti ar spēju strādāt daudzus miljonus vērtos projektos. Pateicoties speciālistu entuziasmam un mīlestībai pret savu darbu, būvlaukumos darbi raiti rit uz priekšu, neapstājoties izaicinājumu vai problēmu priekšā. Profesionāļi nebaidās no inovāciju ieviešanas, ar zināmu azartu tiek izkoptas nākotnes būvniecības tradīcijas, kur tiek izvirzīti augsti standarti projektēšanai un būvdarbiem. Pagaidām to iespējams vairāk vērot komercsektorā, taču arī valsts sektors neatpaliek. Tāpat mēs cienām speciālistus, kuru filigrānais roku darbs un vēstures zināšanas ļauj atdzimt kultūrvēsturiskajam mantojumam. Godinot ilggadējā konkursa Latvijas Būvniecības gada balva žūrijas dalībnieka  un restaurācijas speciālista Roberta Vecuma-Veco piemiņu, esam ieviesuši apbalvojumu Roberta Vecuma-Veco balva restaurācijā.

Konkursa žūrijas sēde notika 11.februārī, izskatot visus pieteikumus, piedalījās Gunita Jansone, Agrita Lūse, biedrības BDCC pārstāves, Ingars Pilmanis, LVS vadītājs, Gusts Sproģis, EM pārstāvis, inženieri Gunārs Valinks, Igors Šenbergs, Guntars Vempers, Gintars Dardets, Roberts Trautmanis, Ervīns Butkēvičš, Ainārs Leitēns. Žūrijā strādāja arī Leonards Dubkēvičš, RDĪD pārstāvis.

Ēkas un būves Latvijā tiek nominētas un saņem prestižas balvas. Taču tās rada cilvēki. Profesionāļi būvē mājas, ceļus, tiltus, rūpnīcas, skolas utt. Cilvēks būvniecībā – kā viņam šodien klājas? Vai viņš lepojas ar savu darbu vai jūtas aizmirsts un nenovērtēts?

Konkursa mērķis ir izcelt un novērtēt tos vadošos un jaunos speciālistus būvniecībā, tos labākos inženierus būvniecības nozarē, kuru ieguldījums ir patiess un nenovērtējams, kuri veic vairāk par pienākumos noteikto un kuri darbojas savā profesijā ar tādu atdevi, ko ir vērts parādīt ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Mēs popularizējam progresīvo un inovatīvo, tāpēc esam ieviesuši nomināciju Latvijas Gada BIM speciālists.

Atbalstītāji Shneider Electric, Peikko, Indutsry Service partner, InfoEra.