Visi notikumi 1.06.2024

Foto APSKATA jubileja un erotiskās fotomākslas izstāde

APSKATA jubileja un erotiskās fotomākslas izstāde

Izdevuma APSKATS ARHITEKTŪRA BŪVNIECĪBA DIZAINS četru gadu pastāvēšanas jubileja tika atzīmēta 2024. gada 30.maijā ekskluzīva interjera dizaina salonā Inspira vienlaicīgi ar izstādes EROTISKĀ FOTOMĀKSLA atklāšanu. Izdevums, izstāde un salona koncepts sasaucas vērtību sistēmā, orientējoties uz saturisko un dizaina stilistikas kvalitāti.

APSKATS ARHITEKTŪRA BŪVNIECĪBA DIZAINS četru gadu laikā ir pulcējis izcilus profesionāļus, kuri labprāt izdevumu izmanto kā pieredzes pārneses platformu, rakstu autorus, kuru ikdiena saistīta ar arhitektūras vai dizaina nišu, mērogos ievērojamu projektu vadītājus, uzņēmumu vadītājus, arhitektus, nekustamo īpašumu speciālistus, dizainerus, arī valsts un pašvaldību pārstāvjus. Apskata veidotājas ir Gunita Jansone un Agrita Lūse.

Izdevuma drukas tirāža ir 1000 eksemplāri, nozares vadošie profesionāļi un aktīvie uzņēmumi to 5 reizes gadā saņem bez maksas savās pastkastēs. Izdevuma mākslinieciskais noformējums to ļauj izvietot klientu uzņemšanas telpās kā nozīmīgu akcentu ar atlasītu informāciju. Savukārt digitālā versija ir bez maksas pieejama vietnē www.buvniekupadome.lv/Apskats. Digitāli informācija par kārtējā APSKATĀ ietvertajām tēmām un saiti uz vietni tiek izsūtīta aptuveni 3000 nozares dalībniekiem.

Neatkarība no politikas, partijām un kāda viena mega finansiālā avota, paver iespēju APSKATA tēmu lokā atspoguļot tematus, par kuriem valsts vai citi darboņi izvairās runāt atklāti.

Izstāde EROTISKĀ FOTOMĀKSLA dizaina salonā Inspira, K. Ulmaņa gatvē 114/2 un būs tur aplūkojama darba dienās un sestdienās līdz jūlija vidum. Šī izstāde ir fotomākslinieka Valtera Poļakova un kuratores Gunitas Jansones kopdarbs. Salonā starp augstvērtīga dizaina mēbelēm ir izvietoti 25 fotodarbi, kas tapuši pēdējo 3 gadu laikā. Modele buduāra tērpos gan būvēs ar vēsturisku šarmu, gan industriāla stila būvēs. Fotomākslinieks filigrāni pārvalda darbu ar gaismas spēlēm un šie darbi ir tapuši bez mūsdienās tik izplatītā “fotošopa”.  Šo izstādi var uzskatīt par svaigu vēsmu un notikumu fotomākslā, jo lai gan Latvijā pašlaik darbojas vairāki kailfoto un erotiskā žanra pārstāvji, līdz plašākai publikai izstāžu veidā pēdējos  gados ir nonākuši fotogrāfijas vecmeistaru senāk uzņemti darbi.

Gunita Jansone, izstādes kuratore: “Izstādei kā vietu saredzēju tieši dizaina salonu, jo šie darbi un organiski iekļaujas interjerā, kā arī žanrs ir gana delikāts un pieprasa elegantu izstādīšanu. Ar šo izstādi vēlos teikt, ka fotomāksla  nav domāta tikai izstāžu zālēm, tā ir praktiski  lietojama gan kā lielisks interjera papildinājums, kā arī var būt arī galvenais akcents. Ilgus gadus organizējot konkursus arhitektūras un būvniecības nozarē un līdz ar to apmeklējot ievērojamu skaitu objektu, esmu ievērojusi, ka maz interjeros tiek izmantoti vietējo mākslinieku darbi, kaut gan Latvija var lepoties ar izcilībām gan lietišķajā mākslā gan fotogrāfijā. Vēl ar šo izstādi vispārējās ērtības laikmetā vēlos aicināt dāmas krāšņot dzīvi ar buduāra tērpiem-zeķēm, korsetēm, kārdinošiem mājas tērpiem  un nebaidīties iemūžināt to arī fotogrāfijās. Dzīve ir skaista un to var svinēt arī šādi, un arī 50, 60 un 70 gados.”

Valters Poļakovs, fotomākslinieks: “Manā fotomākslinieka karjerā visspilgtākā modele noteikti ir Gunita Jansone. Apbrīnoju viņas līnijas un formas, personību un stila izjūtu, bagātīgo iztēli un mērķtiecību kvalitatīvi darīt lielas lietas. No mūsu kopdarba esmu smēlies idejas arī citām radošajām izpausmēm gan fotografējot gan strādājot kā pasniedzējs”

Gunita Jansone, izstādes EROTISKĀ FOTOMĀKSLA kuratore, 8 gadu garumā kuratore ceļojošajām lielformāta izstādēm par arhitektūras un būvniecības tematiku, tādām kā Radošā inženierija, Būvmākslai 100, Gadsimta būves, Arhitektūra. Inženierija. Formu spēks u.c.  Pieredze vērienīgi elegantu pasākumu organizēšanā, vadīšanā vairāk kā 15 gadu garumā. Stiliste, Apskata Arhitektūra Būvniecība Dizains izdevēja.

Valters Poļakovs, viens no izcilākajiem Latvijas fotomāksliniekiem, ar fotomākslu nodarbojas vairāk kā 25 gadus. Mākslinieks ir arī fotokluba Āgenskalns dibinātājs un vadītājs, foto mākslas pasniedzējs, pasniedzējs Kultūras un Ekonomikas augstskolā, pieprasīts speciālists prasīgu privāto pasūtītāju aprindās. Līdztekus vienmēr mākslinieks ir veidojis radošos projektus, izstādes, piemēram: Piedzimis piederīgs (2021), Gudro suņu brīvdienas (2019), Atklāties no jauna (2019), Ar saknēm Tēvzemē (2014), Latvijas bērni (2012), Viena diena bibliotēkas dzīvē (2010),  Cerību laiks (2007).

Galerija