Visi notikumi 28.07.2019

Foto Biedrībai Building Design and Construction council 5 gadi

Biedrībai Building Design and Construction council 5 gadi

Biedrība Building Design and Construction council (BDCC) 5 gadu pastāvēšanas jubileju atzīmēja, aicinot būvniecības profesionāļus uz sapulci neformālā gaisotnē mākslas galerijā Putti. Sapulci atklāja biedrības BDCC vadītāja Gunita Jansone un valdes locekle Agrita Lūse. Būvniekiem bija iespēja uzklausīt pārskatu par biedrības paveikto piecu gadu laikā, Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Oļega Burova uzrunu un valsts institūciju pārstāvju uzrunas.

Centrālās Finanšu un līgumu aģentūrau pārstāvēja direktora vietnieks Mārtiņš Brencis un Būvniecības Valsts kontroles biroju pārstāvēja Uldis Jansons, atbildīgais par BIS. Tika ieskicēta informācija par tuvāko, mērogos ievērojamu objektu finansējuma avotiem un būvniecības informācijas sistēmas (BIS) uzlabošanas progresu.

Kopš izveides pirmsākumiem biedrības BDCC mērķi ir būvniecības nozarei nepieciešamu sociāli nozīmīgu notikumu organizēšana, paaugstinot būvnieka profesijas prestižu sabiedrībā un popularizējot kvalitatīvus būvobjektus, ko iespējams apzīmēt ar jēdzienu būvniecības marketings. Uzticams sadarbības partneris daudzos no biedrības attīstītajiem virzieniem ir Oļegs Burovs, iepriekš Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors, tagad Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs.

Kopumā biedrība BDCC attīsta trīs virzienus, kuru kvalitāte pamatojama ar biedrības BDCC dibinātāju Gunitas Jansones un Agritas Lūses pieredzi 20 gadu garumā, popularizējot kvalitatīvu arhitektūru, būvniecību un dizainu. Viens no virzieniem ir produktīvas saskarsmes veicināšana starp valsts pārvaldi un sociāli aktīviem būvniecības nozares profesionāļiem. Otrs virziens ietver konkursu, semināru, konferenču, ceļojošo izstāžu un izglītojošu kampaņu organizēšanu. Trešais virziens ir rūpes par medija www.buvniekupadome.lv saturu un sociālo tīklu apkalpošana FB – Building Design and Construction council, Mācies būvniecība, Latvijas Būvniecības Gada balva.

Biedrības projekti

Konkurss Latvijas Būvniecības Gada balva5 gadus

5 gadu laikā konkursam pieteikti 450 būvobjekti 10 nominācijās. Katru gadu tiek piešķirtas arī Grand Prix balvas nozīmīgiem objektiem. Līdz ar to konkurss ir kļuvis par nozīmīgāko nozares notikumu Latvijā. Gala ceremonijas kopskaitā apmeklējuši 2200 būvniecības un tai pietuvināto nozaru speciālisti. Laureātu apbalvošanā piedalās arī prominenti valsts institūciju pārstāvji. Publicitāte – ievērojama valsts nozīmes un reģionālajos medijos. Sadarbības partneri – RDĪD, Zaļās mājas.

Konkurss Gada būvinženieris Latvijā – 12 gadus.

Kopumā konkurss saņēmis ap 400 pieteikumu 12 gadu laikā. Kopš 2015.gada konkursa gala ceremonija norisinās vienlaicīgi ar konkursa Latvijas Būvniecības Gada balva gala ceremoniju.

Konkurss par ilgtspējīgām būvēm – šogad tiek organizēts jau 7 gadu, sadarbības partneris BVKB, patrons EM

Sešu gadu laikā konkursam kopumā saņemti  120 pieteikumi. Publicitāte – ievērojama. Lai ilgtspējas ideju uztvertu pēc iespējas plašāka sabiedrība, presē tiek izmantots jēdziens Vērtīgākā ēka.

Ceļojošās izstādes

  • Radošā inženierija I
  • Radošā inženierija II
  • Latvijas Būvmāksla 100 gados

Šobrīd top izstāde Vietas, ko maina būves

Publicitāte – ievērojama valsts un reģionālajos medijos. Pieturvietas – katra izstāde tiek eksponēta 8 – 10 vietās Latvijā – Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Jelgavā (pašvaldībās, t/c, izglītības iestādēs, utt.).

Izglītojoša kampaņa Mācies būvniecību 5 gadu

Kampaņu veido:

  • drukāts un elektronisks info materiāls Aizraujoša profesija – būvnieks ar būvniecības speciālistu pieredzes stāstiem. Kopskaitā ir sakrājušies vairāk kā 100 skolniekus un studentus iedvesmojoši būvniecības nozares speciālistu pieredzes stāsti.
  • objektu apmeklējumi kopā ar skolniekiem un studentiem speciālistu pavadībā vai speciālistu uzstāšanās skolnieku vai studentu auditorijās.

Kampaņa katru gadu sasniedz vismaz 10 000 lielu auditoriju, jo, pateicoties sadarbības partneriem Izglītības un zinātnes ministrijai un Rīgas domes Īpašuma departamentam, info materiāls tiek izplatīts visās Latvijas skolās, kā arī atrodams ikgadējā izstādē Skola. Publicitāte – ievērojama, gan valsts medijos, gan reģionālajos.

Konference Ilgtspējīgas būvniecības principu piemērošana 2018.gada 23.septembrī

Konferences mērķis – ilgtspējīgas būvniecības pieredzes pārnese, speciālistu auditoriju iepazīstinot ar praktiskiem ilgtspējīgas būvniecības piemēriem. Šāda veida konference Latvijā ir organizēta pirmo reizi. Lektori – 8, arhitekti, būvnieki, būvkonstruktori, pasīvo ēku būvnieki un projektētāji. Konferences auditorija – ap 100 būvniecības speciālisti un studenti. Konferences norise un saturs profesionāļu auditorijā tika uztverts ļoti atzinīgi.

Konference Izaicinājumi industriālajā būvniecībā 2018.gada 4.decembrī

Konferences mērķis – iepazīstināt ar labo praksi, ar sarežģītu inženierrisinājumu izstrādi un realizāciju tiltu, ceļu, hidrobūvju, ūdensvadu, lidostu būvniecībā. Šāda veida konference Latvijā ir organizēta irmo reizi. Lektori – 12, būvniecības uzņēmumu vadītāji, projektu vadītāji, augstskolu pasniedzēji, pašvaldību un citu pasūtītāju pārstāvji. Papildus materiāls konferencei – drukāts buklets, kur aprakstīts 31 industriāls objekts un atzīmēta objektu realizācijas komandas. Konferences auditorija – ap 100 būvniecības speciālisti un studenti. Konference tika augsti novērtēta speciālistu vidū.

Konference Kvartālu attīstība

Konferences mērķis – iepazīstināt ar laikmetīgu kvartālu daudzviedīgajiem attīstības principiem. Lektori – 12, arhitekti, nekustamo īpašumu uzņēmumu vadītāji, izglītības iestāžu vadītāji, VNĪ. Konferences auditorija – ap 100 arhitekti, skolnieki, studenti.

Konkurss Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā – 3 gadus

3 gadu laikā konkursam pieteiktas aptuveni 120 dāmas – būvniecības, arhitektūras vai dizaina jomas profesionāles. Gala ceremonijas kopskaitā apmeklējuši ap 600 būvniecības un tai pietuvināto nozaru speciālisti. Gala ceremonijās apbalvošanā piedalās arī prominenti valsts institūciju pārstāvji. Publicitāte – ievērojama valsts nozīmes un reģionālajos medijos.

Galerija