Visi notikumi 30.05.2023

Iznācis APSKATS ARHITEKTŪRA BŪVNIECĪBA DIZAINS 2/2023

Iznācis APSKATS ARHITEKTŪRA BŪVNIECĪBA DIZAINS 2/2023

Šogad izdevums Apskats Arhitektūra Būvniecība Dizains svin savu 3 gadu pastāvēšanas jubileju, stabili ienākdams kultūras un tehnisko izdevumu nišā. Izdevums ir neatkarīgs, pat KKF finansējums iet secen, taču par spīti visam kvalitatīvā satura vadlīnijas orientētas uz nozaru aktualitātēm, izdevums ir daudzpusīgs, krāšņs kā svētki un piepildīts ar derīgu un noderīgu informāciju. Spēja ieraudzīt, laba gaume, izpratne par eleganci, dzīvs saturs, prasības pret pašu izdevuma veidotāju darba kvalitāti un sadarbības partneriem, kuri veido materiālus izdevumam, ir atslēgas pozīcijas.

Izdevuma saturā

Mārupes Mūzikas un mākslas skolas paplašināšana, integrējot jaunajā apjomā nokalpojušo padomju laika celtni un saglabājot tā laika apdares un konstrukciju vērtības – grīdas flīzes, slīpēto betonu, kāpņu arhitektūru. Kur agrāk bija fasāde, tur šodien iekštelpa. Jaunā apjoma fasāde laistās zeltītos toņos, bet grafiskajos zīmējumos ietverti mākslas un mūzikas simboli.

Vaksali gājēju tilts un tuneļi gājējiem atrodas Tartu uz noslogotās Riia (Rīgas) ielas. Funkcionālā infrastruktūras būve ir veidota sadarbībā ar arhitektiem, tāpēc ieguvusi izteiksmīgas formas. Objekts augsti novērtēts Igaunijas arhitektūras konkursā, vietējie iedzīvotāji un tūristi labprāt šo vietu izmanto selfiju foto. Te satiekas māksla ar inženieriju augstajām tehnoloģijām.

RSU Farmācijas studiju un pētniecības centra ēka ir kļuvusi par mājām farmācijas studijām, zāļu pētniecībai un inovācijām sarežģītajā, bet tik ļoti vajadzīgajā farmācijas nozarē. Modernās telpas, izteiksmīgais apjoma risinājums ar augstskolas korporatīvo toņu paleti, dizaina detaļas un atraktīvais ieejas mezgla risinājums ir tapis rūpīgi liekot kopā visus saskaitāmos un programmu, kuru uzrakstījaPasūtītājs.

Roze Peldu Rezidence ir jauna viesnīca Liepājā, kas pirms gada vērusi durvis apmeklētājiem. Viesnīcas izveides projekts paredzēja atjaunot vēsturiskās koka ēkas veidolu tās sākotnējā skatā, restaurējot apdari un atjaunojot trūkstošās detaļas. Lai palielinātu viesnīcas kapacitāti, ēka papildināta ar laikmetīgas jaunbūves daļu – karkasa divstāvu būvapjomu ar stikla fasāžu sistēmu, kas iederas parka apbūves ainavā.

Kāda nama pirmais stāvs Brīvības ielā Rīgā ieguvis neparastu skatu, atverot lielus, skaistus, kopskaitā 5 panorāmas logus uz zāļu pagatavošanas procesu. Laikā, kad zināmu popularitāti ieguvušas sazvērestības teorijas par zāļu sastāvu, kuru pagatavošanu slēptin slēpj no visām acīm pagrabos vai bunkuros, tepat Latvijā mēs varam vērot nevis sadomātu performanci par tēmu, bet īstu, reālu zāļu pagatavošanas procesu izteikti radošā un pievilcīgā noformējumā.

Ikšķilē top daudzfunkcionāls pašvaldības pakalpojumu centrs – ārstu prakses, bibliotēka, klientu apkalpošanas centrs, muzejs un citas iestādes vienuviet. Administratīvā ēka Skolas ielā 4, Ikšķilē, kura būvēta 20. gs. 80. gadu sākumā un savulaik projektēta kā ēdnīca un veikals, patlaban pārtop par iedzīvotājiem ērti pieejamu, daudzfunkcionālu un modernu ēku.

3M™ Sun Control Window Films, Prestige Series ir viens no risinājumiem saules radītā karstuma mazināšanai – logi vai vitrīnas tiek aplīmētas ar saules aizsardzības plēvēm. Tādējādi ievērojami mazāk uzsilst telpa un paaugstinās mikroklimata komforts. Bieži vien pietiek tikai ar šādas plēves uzklāšanu, neizmantojot tradicionālos dzesēšanas veidus, taču šo metodi iespējams kombinēt arī ar kondicionēšanas sistēmu, rēķinoties, ka nebūs nepieciešamas ļoti lielas dzesēšanas jaudas.

Latvijas jaunie un arī pieredzējušie speciālisti ir gaidīti LEC komandā Vācijā, kas ir viena no labākajām platformām, lai lokālo būvpieredzi papildinātu ar starptautisko.

Dzīvojamā ēka Bāriņu ielā Liepājā būvēta 20. gadsimta sākumā jūgendstila formās, un tās ielas fasāde restaurēta ar pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanas programmā.

2021.gada maijā Ņujorkā tika atvērts neparasts parks – Little Island. Parka projekts tika realizēts ar mediju magnāta Berija Dillera vadītā fonda atbalstu, kurš vēlējās uzdāvināt Ņujorkas iedzīvotājiem jaunu publiskās telpas veidu, kas radītu ieskaujošu pieredzi ar dabu un mākslu.

Raimonda Vutkēviča uzņēmumā Merks ir aizvadījusi 4 gadus būvdarbu vadītāja amatā. Jaunās speciālistes tvēriens un prasmes uzņēmumā ir pamanītas un novērtētas, līdz ar to bez bažām tiek uzticēts vadīt būvdarbus apjoma projektos.

Zīmols Plaude Apparel piedāvā ilgtspējīgu un minimālistisku, taču vienlaikus mūsdienīgu apģērbu ikdienai un svētkiem. Radīt apģērbu zīmolu dizaineri Kristīni Plaudi iedvesmo aktīva sieviete, kas katru dienu ir kustībā, kāda ir arī viņa pati. Zīmolu jau pamanījušas un iecienījušas ar mākslu un arhitektūru saistītas dāmas, kas labprāt pošas Kristīnes veidotajos tērpos.

Publikācija (humoreska) tapa tāpēc, ka gana ilgu laiku no būvuzņēmējiem saņemam sūdzības par brīvprātīgi piespiedu sertifikātu pagarināšanas un uzturēšanas izmaksām, kā arī kursu kvalitāti, bet pamudinošais iemesls ir mācību kursu VEIDS, kas ieviesies pēc Covid − tiešsaiste. Ja jau visi zinām, ka skolēni Covid laikā tiešsaistē iemācījās krietni mazāk vai nemaz, jo ir grūti ilgstoši uztvert nopietnu saturu attālināti, tad kādus brīnumus gaidām no pieaugušajiem?