Visi notikumi 16.08.2023

Iznācis APSKATS ARHITEKTŪRA BŪVNIECĪBA DIZAINS 3/2023

Iznācis APSKATS ARHITEKTŪRA BŪVNIECĪBA DIZAINS 3/2023

2023. gada vasaras Apskats ir klāt ar aktuālo informāciju par norisēm arhitektūrā, būvniecībā un atskatu uz jaukāko ikgadējo vasaras pasākumu – forumu Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā. Ārzemju viesis ir idilliskā viensēta Lietuvā Cedar House.

  • De Woldemer intriga. Valmieras pilī uz jaunās ekspozīcijas de Woldemer atvēršanu 2023.gada jūlija otrajā pusē valmieriešus un viesus aicināja Valmieras novada pašvaldība. Ekspozīcija nosaukta senajā Valmieras vārdā – de Woldemer – un apskatāma gan jaunbūvētajā stikla apjomā virs pils mūriem, gan restaurētajās senajās dzīvojamās ēkās. Pasūtītājs Valmieras novada pašvaldība, objekts Valmieras pils kultūrvides centrs, projekts arhitektu birojs ZGT, būvnieks R.K.C.F. Renesanse, būvuzraudzība BŪVĒLOGS. Ekspozīcijas projekts un realizācija dizaina birojs H2E.
  • New Hanza pirmā biroju ēka. Jaunajā Mihaila Tāla ielā tieši iepretim Hanzas peronam ir uzbūvēta un nodota ekspluatācijā jauna A klases biroju ēka, kuras telpu plānojums pieskaņots laikmeta tendencēm. Pasūtītājs Pillar Development, projekts MARK Arhitekti, Jānis Sauka, Līga Rutka, Berta Lerhe, būvnieks Pillar Construction, būvuzraudzība Būvuzraugi LV. New Hanza biroju ēka 2022. gadā ieguva 1. vietu konkursā Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā nominācijā Ilgtspējīgākais projekts. Projektētie energoefektivitātes parametri reālajā ekspluatācijā ir augstāki, apliecinot augsto arhitektūras un būvniecības kvalitāti.
  • Idilliskā Cedar viensēta Lietuvā. Dabas iedvesmots un veidots pēc ilgtspējas un pārstrādes idejām, Lietuvā tapis unikāls projekts – vēsturiskā viensēta Cedar House. Projekts – lietuviešu arhitektu birojs arches.
  • Dzīve. Māksla. Daba. Mūrmuiža. Agita Putāne kā personība, rotu galerijas īpašniece un vadītāja ir plaši zināma mākslas cienītāju lokā. Vairāk nekā 20 gadu darbs ar izciliem māksliniekiem un lieliskām rotām, un 132 izstādēm ir noslēdzies kā viens burvīgs un garš posms Agitas dzīvē, kas pavēris durvis uz kardināli citu posmu – no pilsētas trokšņiem brīvu lauku dzīvi. Pasūtītājs Dūrmuiža-B, projekts AHA Studio, būvnieks AIMASA. Konkursā Latvijas Būvniecības Gada balva 2022 nominācijā Koka būve Dūrmuiža ieguva 2. vietu.
  • Brasas satiksmes pārvads. Brasas satiksmes pārvads ir viena no galvenajām un atpazīstamākajām Rīgas pilsētas transporta artērijām, bez kā nav iedomājama pilsētnieku ikdienas pārvietošanās starp Rīgas centru un Mežaparku vai Čiekurkalnu. Pārvada vēsture sniedzas līdz pat 1959. gadam, un, neskaitot remontu 20. gs. 90. gados, šobrīd tas piedzīvo vērienīgāko rekonstrukciju savā pastāvēšanas laikā. Pasūtītājs Rīgas domes Satiksmes departaments. Ģenerāluzņēmējs piegādātāju apvienība CP – Rīgas tilti, kurā apvienojušies SIA Rīgas tilti un AS Ceļu pārvalde. Būvuzraudzība piegādātāju apvienība KBL&ISL. Projekta autors PS Tiltprojekts, SKA Projekts un Vertex projekti.
  • Konkursa – foruma Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2022 rezultāti. Iedvesmojoša fotoreportāža no gala ceremonijas.
  • Grupu māja Ogrē. Projekts tika realizēts, lai izveidotu sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūru Ogres novada pašvaldībā, atjaunojot un pielāgojot jau esošu ēku un uzbūvējot tai līdzās jaunu. Pasūtītājs Ogres novada pašvaldība. Būvniecība Personu apvienība RTS. Autoruzraudzība SIA REM PRO. Būvuzraugs SIA Latvijas būvuzraugs.
  • Mežciema sanatorijas Daugavpilī attīstības scenārijs. Pavisam nesen ir ielikti daudzsološi pamati kādreizējās sanatorijas atdzimšanai jaunā, modernā veidolā.
  • Inženieris Vladimirs Strojevs. Kopnkursa Latvijas Gada inženieris būvniecībā 2022 2.vietas ieguvējs nominācijā Gada būvdarbu vadītājs.
  • Konference Pilsētu kvartāli Latvija – Rīga – Tallina. Atskats uz pasākuma norisi 2023. gada 8.jūnijā Siguldā.