Visi notikumi 20.09.2018

Foto Ilgtspējīgai būvniecībai veltīta konference

Ilgtspējīgai būvniecībai veltīta konference

Praktiski izglītojoša konference “Ilgtspējīgas būvniecības principu piemērošanas prakse Latvijas būvniecības kontekstā” norisinājās 2018.gada 19.septembrī Jaunajā Teikā, “Teikums” konferenču zālē, pulcējot vairāk nekā 100 klausītājus – studentus, arhitektus, būvniekus, pašvaldību speciālistus.

Tāda veida konference Latvijā tika organizēta pirmo reizi, tās organizatori – nekustamo īpašumu attīstītājs “Hanner” un biedrība “Building design and construction council”, konferences atbalstītāji – rūpniecisko pētījumu centrs “IKTK” un uzņēmums “Vastint Latvia”.

Konferences mērķis bija dalīties pieredzē un iepazīstināt auditoriju ar ilgtspējīgas būvniecības pricipiem, tehnoloģijām, iegūtajiem gala rezultātiem un metodoloģiju. Par vispārējiem pricipiem un case study stāstīja speciālisti, kuri savā ikdienas praksē izmanto ilgtspējīgas būvniecības principus vai arī tos popularizē.

Konferenci atklāja Ekonomikas ministrijas Valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis, uzsvērdams, ka jau drīzumā būs jābūvē nulles patēriņa ēkas ne vien publiskajā, bet arī privātajā sektorā. E.Valantis atzīmēja, ka sabiedrība kļūst arvien izglītotāka par ilgtspējas risinājumiem un ir apsveicama jaunu tehmnoloģiju ienākšana būvniecībā, kas palīdz iegūt kvalitatīvāku gala rezultātu.

Konferencē referēja:

  • Arhitekts Niklāvs Paegle pieskārās pasaules pieredzei ilgtspējīgu kvartālu risinājumos un atzīmēja VEF teritorijas attīstības potenciālu.
  • Ainavu arhitekte Ilze Rukšāne, “Alps”, uzsvēra vides kvalitātes un pilsētu iemītnieku kopienu nozīmi cilvēku laimes sajūtas veicināšanā, kā labas prakses piemēru minēdama Jaunās Teikas realizēto publiskās ārtelpas attīstības konceptu.
  • Arhitekts Ansis Klīdzējs, “Didrihsons arhitekti”, stāstīja par ilgtspējīgas būvniecības nozīmi globālā un lokālā mērogā un kā projektu, kurā tiek integrētas visi ilgtspējīgas būvniecības kritēriji, minēja “Magdelēnas kvartāla” attīstību, kuru attīsta uzņēmums “Vastint Latvia”.
  • Inženieris Andris Stankevičš, “Kapitel” tehniskais direktors un valdes loceklis, skaidroja tehnoloģiju izmantošanu ilgtspējīgā būvniecībā.
  • Koka būvkonstrukciju projektētājs Pēteris Supe, “Rodentia” stāstīja par koka kā ilgtspējīga būvmateriāla izmantošanu Latvijā un pasaulē komplicētas arhitektūras radīšanā.
  • Pasīvo ēku būvniecības pionieris Latvijā, arhitekts Ervīns Krauklis referēja par iniciatīvu Cēsīs “No kompaktas mazēkas līdz pasīvam daudzdzīvokļu namam koka konstrukcijās”.
  • Arhitekts Matīss Zemītis, “ZArch” iepazīstināja ar zema energopatēriņa ēkas arhitektoniskajiem un būvniecības risinājumiem privātmājā Rīgā.
  • Sertificēts pasīvo māju projektētājs Jānis Bērziņš, “Arche”, stāstīja par pielietotajiem pasīvās būvniecības risinājumiem savrupmājā Garkalnē.

Konferences noslēgumā norisinājās paneļdiskusija, kurā piedalījās arhitekts Ervīns Krauklis, inženieris Andris Staņkevičs, sertificēts pasīvo māju projektētājs Jānis Bērziņš, ilgtspējīgu koka ēku būvnieks Edgars Bredovskis. Paneļdiskusijā tika diskutēts par ilgtspējīgas būvniecības mērķiem, risinājumiem, par izmaksām, salīdzinot ar tradicionālu būvniecību, un par to, kas šobrīd kavē straujāku ilgtspējīgas būvniecības izplatību.

Galerija