Pie Valmieras Jaunatnes centra “Vinda”, pretī sporta un aktīvās atpūtas parkam “Mežs” līdz 12. maijam skatāma biedrības “Building Design and Construction council” (BDCC) ceļojošā lielformāta fotoizstāde “Gadsimta būves Latvijā”. Izstāde vēsta par izpildījumā un ilgtspējas risinājumos augsti novērtētu arhitektu un inženieru veikumu Latvijā. Šādu novērtējumu guvis arī sporta un atpūtas parks “Mežs”, kam tika piešķirta 2. vieta konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2021” nominācijā “Teritorijas labiekārtojums”.

Sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs” ir unikāls projekts – gan parka izvietojums pilsētas centrā, kur tas ērti sasniedzams ikvienam, gan trases. Tās veidoja profesionāļi, piedāvājot izcilu vietu aktīvo sporta veidu cienītājiem – gan ekstrēmo sporta veidu meistariem, gan tiem, kuri izbrauc trases pirmo reizi un trikus vēl tikai mācās. Parks ir arī mācību un treniņu vieta, Valmieras Jaunatnes centram “Vinda” īstenojot unikālu interešu izglītības programmu “Ekstrēmie sporta veidi”.

Parks ekspluatācijā nodots 2021. gada novembrī, aicinot dažāda vecuma interesentus baudīt aktīvu un drošu atpūtu. Turklāt nosaukums nav izvēlēts nejauši – parks ir apstādījumiem bagātīga teritorija, aicinot blakus pilsētas dzīvākajai ielai aizmirst par ikdienas steigu. Plašāk par sporta un aktīvās atpūtas parku “Mežs” šeit.

Ceļojošo izstādi jau septīto gadu rīko biedrība “Building Design and Construction council”, un tā uzsāka ceļu Latvijā pagājušā gada nogalē. Tajā apskatāmi Latvijas jaunākie arhitektūras veiksmes stāsti, pasaules konteksta inovācijas, inženierbūves, privāto iniciatīvu piemēri, smalki restaurācijas darbi, kā arī universāla dizaina interjeri. Izstādes stendos integrēti QR kodi, sniedzot skatītājiem iespēju plašāk uzzināt par katru objektu.

Fotoizstādē aplūkojamās ēkas un būves: Inženieru arsenāls – viena no būtiskākajām Daugavpils cietokšņa struktūras ēkām; Ķekavas apvedceļš; Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī; Liepājas Karostas teritorija; Smiltenes baznīca; Mežotnes baznīca; pārvads pār dzelzceļu Rīga–Skulte; Āgenskalna tirgus; sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs” Valmierā; Brīvvalsts dārgumu nams Rēzeknē; Līgatnes un Kaķupītes caurteka; LVM Zemes dzīles; atjaunotais Dzimtsarakstu nams Daugavpilī; Rīgas cirks; Ogres Centrālā bibliotēka; Parka paviljons Liepājas Jūrmalas parkā.

Izstādes atbalstītāji ir AIDACO, LVM Zemes dzīles, Vudlande, Derex, Projekts 3, UPTK, ORIGO.