← Visas izstādes

Laukumā pie t/c “Origo” atklāta vērienīga lielformāta izstāde “Arhitektūra. Inženierija. Formu spēks.”

Pie tirdzniecības centra “Origo” 2024. gada 12. janvārī atklāta vērienīga lielformāta ceļojošā fotoizstāde “Arhitektūra. Inženierija. Formu spēks.”, kas veltīta būvniecības un arhitektūras izcilībām Latvijā, apkopojot sabiedrības labklājību veicinošus projektus. Izstādes atklāšanas vieta blakus tirdzniecības centram “Origo” nav izvēlēta nejauši – tas atzīts par ilgtspējīgas modernās būvniecības paraugu, saņemot augstākās balvas gan Latvijas, gan Baltijas prestižos būvniecības konkursos.

Lielformāta brīvdabas izstāžu telpa 450m2 platībā laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” ir centru papildinošs, unikāls pilsētvides objekts, kuru ikviens interesents var apmeklēt un apskatīt sev ērtā laikā. Tas ir “Linstow Baltic” dāvinājums sabiedrībai, kas veicina mākslas pieejamību publiskajā telpā un kopš 2014. gada pulcē mākslas cienītājus.

Ceļojošās izstādes par izcilākajām būvēm jau astoto gadu organizē biedrība “Building Design and Construction Council” (BDCC) Gunitas Jansones un Agritas Lūses vadībā (www.buvniekupadome.lv). Skatītāju skaits mērāms simtos tūkstošu, jo izstāde tiek eksponēta publikas pulcēšanās vietās pilsētvidē – pie satiksmes mezgliem, promenādēs, pie tirdzniecības centriem un sporta laukumiem. Rēķinoties ar dažādām valodas prioritātēm, apraksti veidoti latviešu un angļu valodā, bet QR kods uz katras planšetes aizved uz plašāku informāciju interneta vietnēs.

Gunita Jansone, biedrības BDCC vadītāja, atklāj: “Izstādei ir gan informatīva nozīme, kas vedina saplānot brīvdienu maršrutus objektu apskatei, gan iedvesmošanas funkcija skaistu un lietderīgu objektu radīšanā, jo daļa objektu pelnīti godalgoti Latvijas Būvniecības gada balvas konkursā un starptautiskajā konkursā “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā”. Katrā objektā atrodama kāda mūsu laikmeta būvniecības inovācija, kas gadu gaitā taps par ikdienu.”

““Linstow Baltic” un multifunkcionālā centra “Origo” komercdirektore Evija Majevska norāda: “Linstow Baltic” biznesa stratēģijas pamatā ir ilgtspēja, attīstot mūsdienīgus pilsētvides objektus. Multifunkcionālais centrs “Origo” ir veidots, izmantojot videi draudzīgus un ilgtspējīgus tehniskos risinājumus un domājot par pieejamības veicināšanu un apmeklētāju labsajūtu. To augstu novērtējuši arī eksperti, atzīstot t/c “Origo” par ilgtspējīgāko ēku Latvijā un piešķirot pasaulē vadošās ēku ilgtspējas novērtēšanas metodes BREEAM sertifikātu ar augstāko atzinību starp visiem tirdzniecības centriem Baltijā.  Ir liels pagodinājums pie t/c “Origo” atklāt Latvijas būvniecības un arhitektūras izcilībām veltīto ceļojošo lielformāta izstādi. Esmu pārliecināta, ka to  izbaudīs gan arhitektūras mākslas un kultūras cienītāji, gan ikviens t/c “Origo” apmeklētājs un pilsētas viesis.”

Izstādes organizators Building Design and Construction Council, atbalstītāji Linstow Baltic, Origo, Aimasa, MONUM, Rīgas tilti, SIA, VEGA 1 Serviss, Projekts 3, Selva Būve, AIDACO CONSTRUCTION.

Ilgtspējīgā Ogres Valsts ģimnāzija

Jaunās skolas ēkas vīzija ietvēra redzējumu par ilgtspējīgu izglītību, kas pedagogu, vecāku un sabiedrības mijiedarbībā veicina skolēnu individuālās intereses pētniecībā, zinātnē, radošajā darbībā un sabiedriskajās aktivitātēs, kā arī attīsta vispusīgu, emocionāli inteliģentu un karjeras izvēlē motivētu personību.

Pasūtītājs Ogres novada pašvaldība. Projekts Nams, būvnieks PS MMG, būvuzraudzība Akorda/Firma L4, RUUKKI fasādes. Baltijas konkursā Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2023 iegūta 1. vieta nominācijā Ilgtspējīgākais projekts.

de Woldemer intriga

Valmieras pilī uz jaunās ekspozīcijas de Woldemer atvēršanu 2023. gada jūlijā viesus aicināja novada pašvaldība. Ekspozīcija nosaukta senajā Valmieras vārdā – de Woldemer. Tā apskatāma gan jaunbūvētajā stikla apjomā virs pils mūriem, gan restaurētajās senajās ēkās.

Pasūtītājs Valmieras novada pašvaldība, projekts arhitektu birojs ZGT, būvnieks R.K.C.F. Renesanse, būvuzraudzība Būvēlogs. Ekspozīcijas projekts un realizācija dizaina birojs H2E.

Dzīve. Māksla. Daba. Dūrmuiža

Kā aizrautīgas un uzņēmīgas personības atdzīvina Latvijas laukus, ienesot tajos arī arhitektūru, labs piemērs ir Dūrmuiža Saldus pusē.

Pasūtītājs Dūrmuiža-B, projekts AHA Studio, būvnieks AIMASA. Iegūta 2. vieta konkursā Latvijas Būvniecības Gada balva 2022 nominācijā Koka būve.

Vēsturiskā tilta atdzimšana Strenčos

Vēsturiskais tilts pār Gauju būvēts 1909. gadā un ir viens no vecākajiem daudzlaidumu dzelzsbetona tiltiem Baltijas valstīs.

Pasūtītājs VSIA Latvijas Valsts ceļi. Projektētājs Projekts 3. Būvnieks A.C.B. grupas uzņēmums ACBR. Būvuzraudzība Būvju profesionālā uzraudzība. Iegūta 2. vieta konkursā Latvijas Būvniecības Gada balva 2022 nominācijā Inženierbūvju pārbūve.

Vērienīgais Ķekavas apvedceļš

Lietotājiemgada 2023.gada 13. oktobrī  tika atvērts līdz šim vērienīgākais ceļu infrastruktūras būves projekts Latvijas vēsturē – Ķekavas apvedceļš, kur pirmo reizi Latvijā, arī triju Baltijas valstu mērogā, tika lietots publiskās un privātās partnerības (PPP) realizācijas modelis.

Publiskais partneris LR Satiksmes ministrija un VSIA Latvijas Valsts ceļi. Privātais partneris AS Kekava ABT. Finansētāji Eiropas Investīciju banka, Ziemeļu Investīciju banka un Luminor banka. Būvuzraudzība Firma L4.

Inovācijas un estētika Ķekavas apvedceļā

Ņemot vērā projekta grandiozos apmērus un paredzētos termiņus, projektētājiem un būvniekiem bija jāmeklē maksimāli efektīvi risinājumi.

Publiskais partneris LR Satiksmes ministrija un VSIA Latvijas Valsts ceļi. Privātais partneris AS Kekava ABT. Finansētāji Eiropas Investīciju banka, Ziemeļu Investīciju banka un Luminor banka. Būvuzraudzība Firma L4.

Jauni laiki Jaunliepājas ugunsdzēsēju depo

Par Jaunliepāju sauktā pilsētas daļa ir viena no vecākajām, kurā saglabājusies vēsturiskā apbūve. Tur, pateicoties privātajai iniciatīvai, atjaunots vēsturiski nozīmīgs apjoms.

Pasūtītājs VEGA 1 Serviss. Pārbūves projekts IK projekts, Guntis Jurjāns. Interjers, vides labiekārtojuma projekts dizainere Zigrīda Atāle. Būvniecība Būvkompānija MBR, Dzintars AB, Spāres N, A-Land, ELT Solution, Kesto, Flora, A-Z darbnīca, Door Solutions, LM ražotne.

Mārupes mūzikas un mākslas skolas pārvērtības

Mārupes mūzikas un mākslas skolas ēka piedzīvojusi kvalitatīvas arhitektūras un būvniecības pārmaiņas, būvniekam Selva Būve īstenojot arhitektu biroja AR4 izstrādāto projektu.

Pasūtītājs Mārupes novada dome. Projekts AR4, arhitekti Andris Vītols, Ieva Spriņģe. Būvnieks Selva Būve. Nodots ekspluatācijā 2023. gadā.

Brasas satiksmes pārvads

Brasas satiksmes pārvads ir viena no galvenajām un pazīstamākajām Rīgas pilsētas transporta artērijām. Piedzīvojis remontus un pārbūvi, 2023. gadā tika atvērts jaunā veidolā.

Pasūtītājs Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departaments. Projekts PS Tiltprojekts, SKA Projekts un Vertex projekti. Ģenerāluzņēmējs piegādātāju apvienība CP-Rīgas tilti, kurā apvienojušies SIA Rīgas tilti un AS Ceļu pārvalde.

Alūksnes sporta centrs

Īstenojot projektu, uzbūvēta mūsdienīga, plaša un ērta Alūksnes Sporta centra ēka un tās funkcionēšanai nepieciešamā infrastruktūra.

Pasūtītājs Alūksnes novada pašvaldība. Projekts BM-projekts, Arhitektūra un vide, būvnieks MONUM. Būvuzraudzība Būvuzraugi LV. Finansiālais atbalsts VARAM, IzM.

Austrumu maģistrāle

Rīga gaidīja Austrumu maģistrāli jau kopš 20. gadsimta 60. gadiem. Būvdarbi sākās tikai 2021. gada maijā, un pēdējo gadu vērienīgākais satiksmes infrastruktūras projekts Rīgā nodots lietotājiem 2023. gada nogalē.

Pasūtītājs Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ārtelpas un mobilitātes departaments. Projekta izstrādātājs un autoruzraudzība pilnsabiedrība G.B.V. Būvuzraudzība SIA Firma L4. Būvuzņēmēji 1. kārtā – piegādātāju apvienība ACB, Tilts, 2. kārtā – piegādātāju apvienība AM Rīga.

Biznesa stacija uzņēmējiem

Alūksnes Biznesa stacija, kas kalpo par ražošanas platformu novada uzņēmumiem, tapusi pēc pašvaldības pasūtījuma, nojaucot četras vidi degradējošas būves un uzbūvējot tā vietā modernu apjomu.

Pasūtītājs Alūksnes novada pašvaldība, projekts Arhitekta L. Šmita darbnīca, būvnieks VELVE-AE, būvuzraudzība BBPV.

Oduma meitys

Rēzeknes novadā pie gleznainā Adamovas ezera atrodas unikāli, vairāk nekā 5 metrus augsti arhitekta Inta Pujāta radīti vides objekti Oduma meitys (Ādama meitas).

Vides objektu Oduma meitys idejas autors un finansētājs ir arhitekts Ints Pujāts, vides objektu tapšanā piedalījies koktēlnieks Juris Upenieks, kā arī projektu realizēt palīdzējuši darbu vadītājs Didzis Petrovs un transporta pārvaldnieks Jānis Ančupāns.

odumameitys.lv

Uzvaras parks sabiedrības interesēm

Uzvaras parks savu nosaukumu ieguva 1923. gadā par godu uzvarai pār Bermonta karaspēku, atbrīvojot Rīgu. 2023. gada novembrī parks ieguvis jaunu saturu, kalpojot par kvalitatīvu aktīvās atpūtas un brīvā laika pavadīšanas vietu plašam sabiedrības lokam.

Pasūtītājs RDĪD, projekts Linda Zaļā, Landscape, Alps, būvnieks PS Aidaco Group.

Dizaina oāze Losbergi

Auces pusē ir atdzimusi un tapusi par dizaina oāzi kādreizējās piena lielsaimniecības kompleksa ēka ar 200 gadu senu vēsturi.

Pasūtītājs SIA Losbergi, dizainere Antija Bronuša. www.losbergi.lv

 Moderna pārtikas preču saldētava

Inovatīva saldētava ar modernām biroja telpām 2023. gadā ir uzbūvēta Mārupē, ģenerāluzņēmējam Emimar lielu daļu darbu veicot pašu spēkiem.

Projekts Jūlija Iļdeikina, būvnieks Emimar.

Eviart gallery – jauna kultūrvieta Rīgā

Līdz ar mākslinieces Evijas Zausajevas lielformāta gleznu personālizstādi Pilsētas pulss 2023. gada 22. septembrī Rīgā durvis vērusi jauna mākslas un kultūras vieta Eviart gallery.

Jūgendstila pērlīte Liepājā

Dzīvojamā ēka Bāriņu ielā būvēta 20. gadsimta sākumā smalkās jūgendstila formās, un tās ielas fasāde restaurēta ar lielu rūpību.

Pasūtītājs dzīvokļu kopība. Projekts Kokile, būvnieks ML BŪVE, būvuzraudzība BŪVIECERE.

Papildu informācija:

Gunita Jansone, 29407147, gunita.jansone@inbox.lv; Agrita Lūse, 28373794, agrita.luse@gmail.com