← Visas izstādes

Ceļojoša foto izstāde „RADOŠĀ INŽENIERIJA”

Ar mērķi paaugstināt būvnozares prestižu sabiedrībā, kā arī pievērst uzmanību Latvijas pasūtītāju un būvuzņēmēju spējām realizēt daudzveidīgus un modernus industriālos objektus – dzelzceļa objektus, termināļus, angārus, tiltus – 2016.gada 23.augustā Rīgas domē tika atklāta vērienīga fotoizstāde “Radošā inženierija”.

Izstādes ekspozīciju veido 16 dažādi Latvijā  pēdējos gados būvēti industriāli objekti, mākslinieciskos fotostāstos atainojot aizraujošus momentus no objektu tapšanas procesa. Fotostāsti papildināti ar informāciju latviešu un angļu valodā. Unikālie fotokadri piedāvā ielūkoties objektos, kuri ikdienā apskatei nav pieejami.

Izstādi 2016.gada 23.augustā atklāja Rīgas vicemērs Andris Ameriks, izstādes atklāšanas viesus uzrunāja Jānis Lange, VAS LVC valdes priekšsēdētājs, Aija Poča, “Latvijas Dzelzceļa” pārstāve, Valdis Pētersons, ZM pārstāvis, Jānis Vilmanis, “Fima” valdes priekšsēdētājs, Roberts Nestrojevs, “Riga Rent” pārstāvis, Arnis Jumītis “E-Daugava” vadītājs.

“Katrs pasūtījums un katrs objekts ir unikāls un atšķirīgs. Līdz ar to arī būvkompānijām ikreiz ir jāspēj būt radošām gan risinājumos, gan izpildījumā. Esmu gandarīts, ka arī akciju sabiedrība “BMGS” ir pārstāvēta šajā izstādē ar trīs objektiem, kurus esam īstenojuši kopā ar sadarbības partneriem. Arī šajos objektos mēs nevarējām balstīties tikai uz vairāk nekā 60 gados uzkrāto uzņēmuma pieredzi. Bija jābūt radošiem, jāmeklē jaunas pieejas un tehniskie risinājumi. Bija jākļūst par inovatoriem. Piemēram, Krievu salas projektā bija jāmeklē risinājums neparedzētai situācijai – kā gruntī nostiprināt cauruļpālus. “Bolderāja 2″ projektā pirmo reizi Latvijā izmantojām jaunu tehnoloģiju – smilšu pāļus. Arī projekts Šķirotavā daudzējādā ziņā Latvijā bija pilnīgi unikāls objekts, kur kopā ar partneriem mums bija jāpanāk, lai Šķirotavas mezglā pilnībā viss darbotos automātiski,” izstādes atklāšanas pasākumā sacīja AS “BMGS” pārstāvis Gaitis Purenkovs.

Preses atsauksmes par izstādi šeit – Mixnews preses relize, Mixnews video, Mixnews jaunumi, Latvijas valsts ceļi jaunumi, nra.lv, baltnews.lv, vesti.lv, youtube.com, Daugavpils, d-fakti.lv, daugavpils.lv.

Izstādes pieturvietas: t/c mc2 2016.20.09. -19.11., RTU Arhitektūras fakultāte Ķīpsalā 2016.20.11. līdz 2017.08.01., t/c “Spice” 2017.09.01. -2017.14.02., Rīgas Krievu teātris 2017.15.02. – 2017.10.03., viesnīca “Promenade Hotel” Liepājā 2017.27.03.- 2017.08.05, k/n Ziemeļblāzma 2017.17.05.-2017.26.05., Daugavpils domes ēkā no 2017.07.06.-2017.08.

Izstādes organizatori biedrība “Building design and construction Council” sadarbojoties ar VAS ‘Latvijas Valsts ceļi”. Viens no izstādes mērķiem ir uzrunāt valsts atbildīgās instances, aicinot piesaistīt industriālajiem objektiem vienmērīgu un plānveidīgu finansējumu, kas sekmētu tautsaimniecības augšupeju visā Latvijā. 

Fotoizstādē aplūkojama valsts ceļu būvniecības kvalitātes uzraudzība, Liepājas stacijai pieguļošo sliežu rekonstrukcija (pasūtītājs “Latvijas Dzelzceļš”), Krievu salas izbūve (pasūtītājs RBP), Bolderājas stacijas un pieguļošo ceļu pārtapšana (pasūtītājs “Latvijas Dzelzceļš”) Šķirotavas uzkalna rekonstrukcija (pasūtītājs “Latvijas Dzelzceļš”), Lubānas dambis (pasūtītājs ZM) un daudzi citi objekti. 

Gada garumā izstāde būs aplūkojama pašvaldībās, tirdzniecības centros, muzejos un citās plašai sabiedrībai pieejamās vietās. 

Izstādi atbalsta: “Tilts”, “BMGS”, “Ostas Celtnieks”, “Fima”, “E-Daugava”, “Riga Rent”.

Foto autori: Madara Kurpniece, Renārs Koris