← Visas izstādes

Ceļojošā izstāde Gadsimta būves atklāta pie t/c Origo

Kopš 11. janvāra laukumā pie t/c Origo skatāma biedrības Building Design and Construction council (BDCC) ceļojošā lielformāta fotoizstāde Gadsimta būves Latvijā, kurā apskatāms izpildījumā un ilgtspējas risinājumos augsti novērtēts arhitektu un inženieru veikums Latvijā. Ceļojošās izstādes atklāšanas vieta izvēlēta zīmīgi – blakus multifunkcionālajam centram Origo, kas atzīts par ilgtspējīgas modernās būvniecības paraugu.

Lielformāta brīvdabas fotoizstāde laukumā pie t/c “Origo” ir unikāls, jebkurā diennakts laikā apskatāms pilsētvides objekts, kuru ikviens interesents var apmeklēt un apskatīt bez maksas.

Gunita Jansone, biedrības BDCC vadītāja:

-Nosaukums Gadsimta būves Latvijā izvēlēts, norādot uz īstenoto projektu nozīmi Latvijas mērogā. Izstādē eksponētas fotogrāfijas ar arhitektūras un inženierijas sasniegumiem: Dārgumu namu Rēzeknē, Parka paviljonu Liepājā, atjaunoto Smiltenes baznīcu, kā arī svarīgiem infrastruktūras risinājumiem – Ķekavas apvedceļu, Sarkandaugavas pārvadu un Austrumu maģistrāli. Daudzi objekti saņēmuši balvas lielākajā būvju konkursā Latvijas Būvniecības gada balva un citos konkursos, piemēram, Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā.

Izstāde Gadsimta būves Latvijā tiek atklāta nākotnes Rīgas sākuma punktā. Strauji attīstoties Rīgas Centrālās stacijas apkaimei, viens no tās galvenajiem modernās pilsētvides elementiem ir multifunkcionālais centrs Origo.  Esam gandarīti, ka 450m2 plašā brīvdabas lielformāta izstāžu telpa, kas ir Linstow Baltic dāvinājums  pilsētai un sabiedrībai, jau kopš  2014. gada pulcē mākslas cienītājus. BDCC apkopoto Latvijas arhitektūras labāko piemēru izstāde nu jau kļuvusi par ikgadēju t/c Origo tradīciju. Apmeklētājus aicinām novērtēt arī Origo daudzfunkcionālo centru kā mūsdienīgas arhitektūras piemēru, kas organiski un harmoniski iekļaujas pilsētas ainavā, respektējot universālā dizaina un vides pieejamības prasības, uzsverot sadarbības nozīmi ar BDCC, stāsta Linstow Baltic un t/c Origo komercdirektore Evija Majevska.

Ceļojošo izstādi jau septīto gadu rīko biedrība Building Design and Construction council.  Tajā apskatāmi Latvijas jaunākie arhitektūras veiksmes stāsti, pasaules konteksta inovācijas, inženierbūves, privāto iniciatīvu piemēri, smalki restaurācijas darbi, kā arī universāla dizaina interjeri. Izstādes stendos integrēti QR kodi, sniedzot skatītājiem iespēju plašāk uzzināt par katru objektu.

Izstādes atbalstītāji ir AIDACO, LVM Zemes dzīles, Vudlande, Derex, Projekts 3, UPTK, ORIGO.

Par Origo

  1. gadā rekonstruētais un paplašinātais multifunkcionālais komerciālais centrs Origo ir viens no modernākajiem un mājīgākajiem iepirkšanās centriem Latvijā. Origo jaunās ēkas pirmajos trīs stāvos izvietotas ērtas tirdzniecības un pakalpojumu sniedzēju telpas, savukārt ēkas augšējos trīs stāvos atrodas Origo One biznesa centrs ar augstvērtīgiem A klases birojiem. Tirdzniecības centrs ir ērti pieejams gan tiem, kuri uz pilsētu dodas ar sabiedrisko transportu, gan tiem, kuri pārvietojas ar privāto automašīnu vai velosipēdu. Plašāka informācija: www.origo.lv.

Vairāk informācijas:

Gunita Jansone, gunita.jansone@inbox.lv

Agrita Lūse, agrita.luse@gmail.com

www.buvniekupadome.lv

Par izstādi raksta:

Jauns.lv, Origo.lv, Santa.lv, irliepaja.lv