← Visas izstādes

Ceļojošā izstāde Gadsimta būves Daugavpilī

No 15. maija līdz jūnija beigām Daugavpilī, pilsētnieku iecienītajā pastaigu vietā Bruģu ielas promenādē, skatāma biedrības Building Design and Construction council (BDCC) organizētā ceļojošā lielformāta fotoizstāde „Gadsimta būves Latvijā”, kurā apskatāms izpildījumā un ilgtspējas risinājumos augsti novērtēts arhitektu un inženieru veikums Latvijā. Ceļojošās izstādes pietura Daugavpilī nav izvēlēta nejauši: 2 no izstādes stendiem ir veltīti Daugavpils objektiem.

Gunita Jansone, biedrības BDCC vadītāja: “Nosaukums “Gadsimta būves Latvijā” izvēlēts, norādot uz īstenoto projektu nozīmi Latvijas mērogā. Izstādē eksponētas fotogrāfijas ar arhitektūras un inženierijas sasniegumiem: Dārgumu namu Rēzeknē, Parka paviljonu Liepājā, atjaunoto Smiltenes baznīcu, arī starptautisku atzinību ieguvušo Ogres bibliotēku, kā arī svarīgiem infrastruktūras risinājumiem – Ķekavas apvedceļu, Sarkandaugavas pārvadu. Daudzi objekti saņēmuši balvas lielākajā būvju konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva” un citos konkursos, piemēram, “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā”. Daugavpils pilsēta var lepoties ar  Inženierarsenālu Cietoksnī , kas  ir ieguvis GRAND PRIX  konkursā „Latvijas Būvniecības gada balva 2022”. Otrs stends ir veltīts Daugavpils Dzimtsarakstu nodaļas ēkai, kas konkursā „Latvijas Būvniecības gada balva 2021” ieguvusi 2. vietu nominācijā „Pārbūve” un atzinību Baltijas līmeņa konkursā „Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā”.”

Ceļojošo izstādi jau septīto gadu rīko biedrība “Building Design and Construction council” un tā uzsāka ceļu pa Latviju pagājušā gada nogalē.  Tajā apskatāmi Latvijas jaunākie arhitektūras veiksmes stāsti, pasaules konteksta inovācijas, inženierbūves, privāto iniciatīvu piemēri, smalki restaurācijas darbi, kā arī universāla dizaina interjeri. Izstādes stendos integrēti QR kodi, sniedzot skatītājiem iespēju plašāk uzzināt par katru objektu.

Inženieru arsenāls ir viena no būtiskākajām Daugavpils cietokšņa struktūras ēkām. Ēka celta pēc Krievijas impērijas Kara ministrijas arhitekta Aleksandra Štauberta projekta 1836.−1845. gadā. Izcils restaurācijas veikums.

Iedvesmojošākie un nozīmīgākie mirkļi mūsu dzīvē prasa atbilstošu ietvaru un Daugavpilī tāds ir atjaunotais Dzimtsarakstu nams, kura padomju laika augtsvērtīgās interjera mākslinieciskās vērtības no jauna uzmirdzējušas atjaunotajā ēkā un gaisīgi modernajā interjerā.

Izstādes atbalstītāji ir AIDACO, LVM Zemes dzīles, Vudlande, Derex, Projekts 3, UPTK.

Foto no izstādes ekspozīcijas un atklāšanas pasākuma: www.buvniekupadome.lv