Dizains

Privātmāja Vācijā – interjera dizains

Kandelas pilsēta atrodas gleznainā Vācijas vietā – gandrīz pie Bīnvaldes (Bienwald) meža un mazāk nekā 20 km attālumā no Francijas robežas, kur notikusi kultūras un tradīciju savstarpēja ietekmēšanās. Pilsētas vidi veido galvenokārt mazstāvu apbūve, ja nu vienīgi baznīcas tornis ir augstāks un saskatāms no jebkuras pilsētas vietas.

Pilsētā dominē vēsturiskās ēkas, tāpēc katrs jauns, moderns apjoms tiek rūpīgi pārdomāts, lai sadzīvotu ar senākiem ēku būvniecības risinājumiem, kuros pirmo vijoli spēlē fahverka konstrukcijas. Vienu no pilsētas modernajām, nesen pabeigtajām privātmājām ir projektējis arhitekts Florians Munskis (Florian Munsky) no arhitektu biroja Munsky Architekten, kura pasūtījumu portfelī ir gan privātmājas, gan sabiedriskas ēkas, un tās vieno izteikti mūsdienīga stilistika un apjomu proporciju sistēma, kas jaunajām ēkām ļauj veiksmīgi iekļauties blakus esošajā apbūvē. Šeit aplūkojamās privātmājas aprises ir kompaktas, ar izteikti ģeometrisku siluetu, šis pats koncepts tiek attīstīts arī interjerā. Ēka ir sadalīta vairākās zonās, kopējā platība ir 400 m2, dzīvojamai zonai ir atvēlēti 180 m2, kas aprīkoti ar augstākās kvalitātes mēbelēm. Visas dzīvojamās zonas interjera dizaina stila fokusā ir augstvērtīgu materiālu faktūras, kuras nolasāmas gan iekārtojumā, gan apdares materiālu izvēlē. Eksponējot kvalitatīvo un daudzveidīgo materialitāti, tomēr tiek saglabāts interjera minimālistiskais un skaidrais raksturs, uzmanību vēršot uz izteiktām līnijām un ģeometriski precīzām formām, vienlaikus piedāvājot ērtu un pārdomātu telpu funkcionalitāti jeb, izsakoties precīzāk, – ērtību.

Interjerā ievērojamas plaknes atvēlētas eksponētajam betonam un apdarei no koka, kas rada taktilu siltuma sajūtu un savstarpēji veido izteiksmīgu toņu un faktūru kontrastu. Gaisma telpās ieplūst caur plašajiem stiklojumiem, dzīvojamās telpās pietiek ar dienas gaismu no agra rīta līdz pat saulrietam, pat ja diena ir nomākusies. Privātmājas modernais minimālistiskais interjers ir parauga vērts. Mērķtiecīgā koka izmantošana griestu un sienu apdarē, kā arī mēbelēs veido patīkamu siltumu ēkas arhitektoniskā rakstura interjerā. Vannas istabas plašums un pārdomātais apgaismojuma koncepts ir vērsts to, lai piešķirtu telpai mājīgu gaisotni.

Krāsu toņu izcēlums tiek akcentēts ar detaļām, piemēram, slēdžiem izmantojot klasisko JUNG LS 990 dizainu Les Couleurs® Le Corbusier toņos. Slēdži ar toņu variantiem 4320T bleu outremer foncé un 4320F vert olive vif piesaista uzmanību, izceļoties uz eksponētā betona virsmas, bet klasiski baltie slēdži rada kontrastainu dzīvīgumu. Viss īpašums ir aprīkots ar JUNG piedāvāto KNX sistēmu: apkures, apgaismojuma, žalūziju darbības režīms tiek kontrolēts un iestatīts attālināti, vadība iespējama gan no mobilajām ierīcēm, gan datora un vadības pults. JUNG produkts – programma Smart Visu Server – var nodrošināt apkures, apgaismojuma un žalūziju automātisku darbību, reaģējot uz laika apstākļiem un diennakts laiku.

Objekta atrašanās: Germany, Kandel. Tehnoloģijas: JUNG. KNX sistēma. KNX F 50 slēdža sensors. KNX klātbūtnes detektors. Smart Visu Server. Interjera dizains: LS 990 baltā krāsā. Arhitektūras projekts: Munsky Architekten, Florian Munsky, Jahnstraße 5, 76870 Kandel.