← Visi raksti

Atvērts ikgadējais Mācies būvniecību info materiāls

Ikgadējās kampaņas Mācies būvniecību info materiāls tika atvērts laukumā pie t/c Origo 2022.gada 13.janvārī vienlaicīgi ar lielformāta brīvdabas izstādes Detaļu spēks II atklāšanu. Abas norises ir zināmā mērā saistītas, jo vērstas uz sabiedrības izglītošanu, ļaujot pietuvināti ieskatīties būvniecības, arhitektūras un dizaina jomā, iepazīties ar speciālistu ikdienas pieredzi un izaicinājumiem.

Ikgadējā kampaņa Mācies būvniecību iekļauj info materiālu ar apkopotiem speciālistu pieredzes stāstiem un studentu un skolnieku viesošanos Latvijas būvobjektos visa gada garumā veidā, kā to pieļauj valstī noteiktā situācija saistībā ar Covid – 19 izplatības ierobežošanu, kā arī lektoru viesošanos izglītības iestādēs visā Latvijā mācību gada laikā vai arī attālinātas lekcijas. Bukletu ar iesaistīto institūciju palīdzību ir iespēja saņemt ikvienam skolniekam vai studentam.

Atklājot kampaņas Mācies būvniecību info materiālu, kampaņas organizētājas, biedrības BDCC pārstāves Gunita Jansone un Agrita Lūse, norāda, ka jaunieši augstu vērtē info materiālu un tajā ietvertos speciālistu pieredzes stāstus, kuri palīdz ielūkoties un izprast katras būvniecības jomas īpatnības. Būvniecība akumulē ievērojamu skaitu dažādas specialitātes, bet viens aspekts tām visām ir kopējs – dinamiska un aizraujoša ikdiena.

Info materiāla Mācies būvniecību atvēršanā piedalījās kampaņas sadarbības partneru pārstāvji.

Māris Krastiņš, RDIKSD direktors, uzsvēra produktīvo sadarbību ar kampaņas organizatoriem un iespēju Mācies būvniecību info materiālu nogādāt Rīgas skolās.

Ēriks Diļevs, RB Rail AS Tehniskais direktors, atzīmēja kampaņas nozīmi sadarbībā ar augstskolām, kas ļauj RB Rail speciālistiem ar lekcijām uzstāties studentu auditorijās vai attālinātājās platformās, padziļināti iepazīstinot ar karjeras iespējām un speciālistu pieprasījumu. Eksakto zinātņu speciālisti joprojām trūkst gan Latvijā, gan Eiropā. Tiem ir izcils novērtējums darba tirgū un arī – kas nav mazsvarīgi – atalgojums ir krietni virs vidējā līmeņa. Speciālistiem ir iespēja līdzdarboties vērienīgos projektos visā pasaulē.

Sandra Gusta, LLU VBF Arhitektūras un būvniecības katedras vadītāja, Dr.oec., asociētā profesore, uzsvēra, ka LLU VBF ar prieku piedalās ikgadējā kampaņā Mācies būvniecību un labprāt uzņem augstskolā būvniecības nozares speciālistus ar lekcijām. Studenti ir jāgatavo praktiskajam darbam un ieklausīšanās profesionāļos lekcijās vai būvobjektos ir neaizstājama pieredze.

Kristaps Ceplis, biedrības Zaļās mājas vadītājs, atzīmēja, ka kampaņa Mācies būvniecību ir iespēja aptvert daudz plašāku auditoriju, lai nestu vēsti par koka arvien pieaugošo nozīmi būvniecībā un arhitektūrā. Koks kā iespējām bagāts materiāls ir iekarojis savu līdzvērtīgu vietu līdzās gāzbetonam, metālam, betonam. Jebkura tipa ēka ir realizējama, izmantojot kā būvmateriālu koku – vai tā būtu daudzdzīvokļu ēka, ražotne, vai privātmāja vai rotaļu laukums.

Kampaņas Mācies būvniecību atbalstītāji Forma 2, Strandeck, Projekts 3, Selva Būve, CTB, ACB, MERKS, sadarbības partneri Rail Baltica, LLU, Zaļās mājas, RTU, RDIKSD, IzM.

Gunita Jansone, biedrības BDCC vadītāja, 29407147, gunita.jansone@inbox.lv

Agrita Lūse, biedrības BDCC valdes locekle, 28373794, agrita.luse@gmail.com