← Visi raksti

Kampaņa “Mācies būvniecību”

Latvijas mēroga karjeras attīstības atbalsta kampaņa „Mācies būvniecību” Latvijas skolās norisināsies no 2016.gada janvāra līdz maijam. Tās laikā labākie būvniecības profesionāļi skolēniem stāstīs un atbildēs uz jautājumiem par ikdienas pienākumiem un izaicinājumiem. Speciālistu daudzveidīgo pieredzi skolēni var iepazīt atraktīvi informatīvā bukletā „Aizraujoša profesija – būvnieks”.

Lejuplādes

Kampaņas sociālais mērķis ir papildināt informatīvo telpu ar labas prakses piemēriem, popularizēt mācības profesionālās izglītības iestādēs un studiju iespējas augstskolā un koledžās, kā arī mudināt jauniešus darbam būvniecībā.

Preses konference par kampaņas saturu un mērķiem, kā arī bukleta „Aizraujoša profesija – būvnieks” prezentācija notika 13. janvārī pamatskolā «Rīdze». 

«Būvniecība ir aizraujoša joma, tai nepieciešami jauni un zinoši speciālisti, kas var izaugt, bagātinoties no kompetentu profesionāļu pieredzes un iedvesmas stāstiem,» sacīja kampaņas organizētāja,biedrības „Bulding Design and Construction Council” pārstāve Agrita Lūse.

„Karjeras balstīšanas uz profesionālās izglītības pamata ir ļoti nozīmīga, ļaujot stabili iekļauties darba tirgū, kā arī turpināt izglītību augstskolu piedāvātajās programmās. Latvijā kopskaitā ir 16 ar būvniecības profesionālo izglītību saistītas mācību iestādes, tās ir renovētas un modernizētas, nodrošinot jauniešiem laikmetam atbilstošas izglītošanās iespējas. Es mudinu būvniecības uzņēmumus būt atsaucīgiem, piedāvājot audzēkņiem prakses vietas. Darba vidē balstītai apmācībai ir lielas priekšrocības,” uzsvēra Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktores vietniece Inta Šusta.

  • „Latvija var lepoties ar saviem arhitektiem, būvniekiem un inženieriem. Būvniecība ir nacionāla nozare un ir būtiski saglabāt šo nozari, gatavojot zinošu un prasmīgu būvnieku maiņu. Kampaņa ir vērtējama kā atzinīga un jēgpilna iniciatīva un vēlētos uzsvērt, ka buklets „Aizraujošas profesija – būvnieks” var palīdzēt arī izšķirošā lēmuma pieņemšanā skolniekiem nākotnes profesijas izvēles laikā,” atzīmēja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.
  • „Būvnieku profesija ir pieprasīta, ko apliecina būvuzņēmumu interese par RTU programmas „Būvniecība” labākajiem studentiem, aicinot jau studiju laikā uzsākt darba gaitas. Labs būvnieks bez darba nesēdēs nekad,” profesijas iespējas apliecināja RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes asociētais profesors, studiju programmas „Būvniecība” direktors Mārtiņš Vilnītis.
  • „Koka būvniecības nozares ir interesanta un ar spēcīgu potenciālu, kuru šobrīd Latvijas speciālisti vairāk piemēro ārvalstīs. Taču parādās tendence modernas koka būvniecības tehnoloģijas ieviest arī Latvijā, kam nepieciešami prasmīgi meistari un speciālisti. Šādu speciālistu pagaidām trūkst, bet jauniešiem būtu jāzina, ka koka būvniecības speciālists ir ārkārtīgi perspektīva profesija. Un ticu, ka nepaies ilgs laiks, lai arī pie mums līdzīgi kā Skandināvijā parādītos koka augstceltnes,” pievērsties interesantajai koka būvniecības nozarei mudināja biedrības „Zaļās mājas” vadītājs Kristaps Ceplis.
  • „Būvnieka profesija ir jāreabilitē, jo sabiedrībā tās prestižs nav pārāk augsts, lai gan nozarē strādā ārkārtīgi daudz labu profesionāļi. Kampaņa piedāvā būvnieku pozicionēt kā godpilnu profesiju, kas ir nozīmīgs faktors zinošu un gudru jauniešu piesaistei būvniecības profesijām. Būvniecība rada paliekošas vērtības,” norādīja „Velve” valdes priekšsēdētājs un biedrības „Building Design and Construction Council” pārstāvis Ainārs Leitēns.
  • „RERE GRUPA” ar prieku piedalās šajā kampaņā, tālredzīgi domājot par uzņēmuma attīstību. Būvniecības nozarei kopumā un katram perspektīvam uzņēmumam individuāli ir nepieciešami labi sagatavoti jauni profesionāļi. Bet, lai aizrautu jauniešus izvēlēties būvniecības jomu, pirmām kārtām būtu jānojauc stereotipi – kas tad ir būvnieks? Un šī kampaņa lieliski parādīs laba būvnieka īsto seju – erudīts, ar augstu atbildības sajūtu apveltīts profesionālis un personība,”pastāstīja „RERE GRUPA” komercdirekore Mārīte Straume.

Preses konferences noslēgumā uzstājās „Selva Būve” projektu vadītājs Gintars Dardets un „LNK Industries” projektu vadītāja asistents Ivars Kājiņš, uzsverot, ka būvnieks tā patiešām ir aizraujoša profesija.

Pēc preses konferences notika būvniecības profesionāļu – bukleta „Aizraujoša profesija – būvnieks” varoņu – tikšanās ar skolniekiem, ar personīgo pieredzi iedvesmojot karjeras izaugsmi saistīt ar būvniecības nozari. Pamatskolā „Rīdze” uzstājās „Velve” Ražošanas direktors Igors Šenbergs, RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes asociētais profesors, Būvniecības programmas direktors Mārtiņš Vilnītis, „Selva Būve” projektu vadītājs Gintars Dardets. Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā ar skolniekiem sarunājās Būvniecības programmas direktors Mārtiņš Vilnītis, „LNK Industries” projektu vadītāja asistents Ivars Kājiņš, „RERE GRUPA” kvalitātes inženieris Pauls Ragainis.

Buklets „Aizraujoša profesija – būvnieks” skolniekiem būs pieejams izstādē „Skola” Izglītības un zinātnes ministrijas stendā no 26.-28.februārim. Kampaņa Rīgas skolās tiks īstenota sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu. Rīgas pamatskolas un vidusskolas saņems bukletu ,,Aizraujoša profesija – būvnieks”. Līdz pat šā gada maijam sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju dažādās skolās visā Latvijā notiks kampaņas organizatoru un būvniecības profesionāļu tikšanās ar skolniekiem, daloties pieredzē par karjeras iespējām būvniecībā.

Bukleta „Aizraujoša profesija – būvnieks” digitālā versija pieejama:www.https://issuu.com/rigastehniskauniversitate, www.rck.lv (Rīgas Celtniecības koledža), file:///C:/Users/User/Downloads/Macies-buvniecibu_bukelts_2016.pdf, www.facebook.com/LatvijasBuvnieciba.

Kampaņa organizatori ir biedrība „Building Design and Construction Council” ar sadarbības partneriem – Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas Tehnisko universitāti, Rīgas domes Īpašuma departamentu, biedrību „Zaļās mājas” un „RERE GRUPA”.