← Visi raksti

Kampaņa “Mācies būvniecību 2017” atklāta

Lai pievērstu jauniešu uzmanību un rosinātu viņos vēlmi studēt inženierzinātni, jau otro gadu pēc kārtas Latvijā no janvāra līdz maijam norisināsies kampaņa "Mācies būvniecību".

Kampaņas mērķis ir papildināt informatīvo telpu ar labas prakses piemēriem, popularizēt mācības profesionālās izglītības iestādēs un studiju iespējas augstskolās un koledžās, kā arī iedvesmot jauniešus darbam būvniecības nozarē.

Kampaņas laikā augsta līmeņa būvniecības profesionāļi skolēniem skaidros savus ikdienas darba pienākumus un iepazīstinās ar profesionālajiem izaicinājumiem, kā arī sniegs noderīgu informāciju par dažāda veida profesionālajām īpatnībām informatīvajā bukletā “Aizraujoša profesija – būvnieks”.

“Problēmu saskatām tajā, ka šobrīd lielākā daļa jauniešu izvēlas studēt humanitāros priekšmetus, kuros jau ir absolventu pārprodukcija, atstājot inženierzinātnes praktiskās iemaņas ēnā. Ar šo kampaņu vēlamies jauniešiem praktiski parādīt, cik aizraujošas un interesantas ir būvniecības nozares profesijas, rādot viņiem ceļu nākotnes karjerai un personīgajai izaugsmei,” stāsta kampaņas organizatores, biedrības “Building Design and Construction Council” valdes locekles Agrita Lūse un Gunita Jansone.

“Būvnieks kā profesija ir ļoti nepieciešama, jo tajā var redzēt visu interesanto procesu no pašas projektēšanas līdz pat reālajam darbam. Šīs profesijas lielākais pluss ir tieši tas, ka uzreiz ir iespēja redzēt arī rezultātu, ” atklāj Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktores vietniece Inta Šusta aicina visus skolēnus “izkāpt” no savas komforta zonas, “atvērt” prātu, acis un ausis: “Šī kampaņa ļauj labāk izprast visu būvniecības procesu dažādos veidos. Dari, mācies, iegūsti labu izglītību, un visas durvis Tev būs atvērtas, jo viss ir tikai sācies.”

“Milzīgs paldies organizatoriem un visiem dalībniekiem par šo kampaņu. Man tiešām žēl, ka laikā, kad es mācījos, nebija šādas kampaņas, jo tad jau laikus būtu sapratis, par ko mācīties,” stāsta Būvniecības valsts kontroles biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Savukārt būvniecības kompānijas RERE GRUPA projektu vadītājs Dainis Učelnieks atklāj: “Ļoti svarīgi ir parādīt studentiem, kāda ir pati būvniecība un ļaut viņiem izprast iekšējo “virtuvi” pirms tiek pieņemts lēmums, kur tālāk mācīties un par ko kļūt nākotnē. Tāpēc esmu ļoti priecīgs un pateicīgs, ka jau otro gadu arī mūsu uzņēmums atbalsta šo kampaņu, iepazīstinot skolēnus ar būvniecības procesa “aizkulisēm”, parāda šīs profesijas daudzpusīgās šķautnes, izaicinājumus, ar kuriem ik dienu jāsaskaras inženieriem, projektu vadītājiem un dažādiem amatniekiem – restauratoriem, galdniekiem u.c. speciālistiem.”

“Esmu uzsācis savu karjeru kā vienkāršs palīgstrādnieks, un tas ļāvis man izprast to, kā viss process norisinās no pašiem pamatiem. Ja vēlaties iegūt iztiku savai dzīvei un būt droši, ka jūsu darbs būs daudzveidīgs un daudzpusīgs, tad noteikti ir vērts apdomāt, kā iegūt šo profesiju,” skolēnus mudina būvuzņēmuma “Velve” valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns.

Kampaņas laikā skolēniem būs iespēja apmeklēt arī būvniecības objektus, lai uzskatāmi varētu iepazīties, kā norisinās darbs “uz vietas”. Līdz šim skolēni jau ir iepazinušies ar Rīgas Domu, Sv. Marijas Magdalēnas un Sv. Jāņa baznīcas sarežģītajiem restaurācijas darbiem, kā arī bijuši ekskursijā uz jauno Saeimas ēku Jēkaba ielā, kas no bijušās bibliotēkas rekonstruēta par konferenču un sanāksmju ēku, un iepazinušies ar komplicētajiem pamatu izbūves darbiem topošajā augstceltnē Raņķa dambī.

Par būvniecības profesionālās orientācijas kampaņu “Mācies būvniecību”. Kampaņas idejas autori un organizatori – biedrība “Building Design and Construction Council” (BDCC). Kampaņa tiek organizēta sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas domes Īpašuma departamentu, Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departamentu, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rīgas Celtniecības koledžu, biedrību “Zaļās mājas”. Kampaņas atbalstītāji: “Selva būve”, “Velve”, “Firma L4”, “Moduls Rīga”, “RERE GRUPA”. Visai aktuālajai informācijai par kampaņu var sekot līdzi šeit: http://www.buvniekupadome.lv/izglitiba/1166/.

Kampaņa medijos:

Latvijas Radio 4, Pervij Baltiskij kanal intervija ar Gunitu Jansoni